Neděle 18. dubna. Svátek má Valérie.

eBay zveřejnila solidní čísla, Icahn usiluje o spinoff divize PayPal

23.01.2014 | 09:46 0 Komentářů

Firma oznámila výsledky za uplynulý kvartál včera po uzavření trhu.

Čistý zisk společnosti vzrostl ve čtvrtém kvartálu na 850 mil. USD (65 centů na akcii) z předchozích 751 mil. USD (57 centů na akcii). Zisk očištěný o jednorázové položky skončil na horní hranici původního odhadu společnosti 79 – 81 centů. O rok dříve dosáhla firma na 70 centů na akcii.
Tržby dosáhly na 4,53 mld. USD. Zatímco eBay dříve očekávala 4,5 – 4,6 mld. USD, analytici předpokládali 4,55 mld. USD. Zatímco divize eBay vynesla v tržbách 2,3 mld. USD, PayPal zajistila 1,84 mld. USD.
eBay oznámila nárůst prodejů o 13 % zejména díky 19% nárůstu v divizi PayPal. eBay zapracoval na zvýšení tržeb v nových segmentech, jako je dodávka zboží z obchodních řetězců Macy’s a Target až do domu do jedné hodiny. Také umožňuje platbu v restauracích a kavárnách předem za účelem „předběhnutí" fronty.

Známý investor Carl C. Icahn nominoval své dva zástupce do vedení eBay a bude usilovat o vyčlenění perspektivní divize PayPal do samostatné společnosti. Icahn získal 0,82% podíl ve společnosti. Podle eBay je větším přínosem pro akcionáře, dokud firma funguje jako celek, přestože údajně respektuje názor všech akcionářů.
Jednotka PayPal zajišťuje 41 % celkových tržeb společnosti. Momentálně pokračuje integrace Braintree Payments Solutions, kterou eBay koupila v září za 800 mil. USD.
PayPal má nyní 143 mil. uživatelů, tedy o 16 % více, než v předchozím kvartálu.

Ze 46 analytiků oslovených agenturou Bloomberg jich 35 doporučuje nakupovat akcie společnosti, přičemž ani jeden by je neprodával.

Akcie (EBAY) vzrostly včera v poobchodní fázi o 5,7 % na 57,51 USD.

Zdroj: Bloomberg, MarketWatch

Rudolf Plachý
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.