Pondělí 02. srpna. Svátek má Gustav.

Důvěra stavitelů domů v USA v květnu klesá, NAHB

16.05.2008 | 11:33 0 Komentářů

Sentiment mezi americkými stavebními společnostmi v květnu klesla poblíž rekordních minim z prosince loňského roku. Na trhu je stále obrovská zásoba neprodaných domů, přetrvávají problémy na trhu s hypotékami.. Zpráva Celonárodní asociace stavitelů domů (NAHB) a Wells Fargo uvedla že Realitní tržní index (HMI) klesl z 20 na 19 bodů. Ve stejném období signalizovala důvěra 30bodů. Hladina 50 pak odděluje expanzi od poklesu sektoru a statistika se začala měřit v roce 1985.

Subindex současné situace prodejů jednogeneračních domů zpomalil o1bod na rekordní minimum17 bodů, index očekávaných prodejů v následujícím půlroce klesl o 3 body na 27 a je nejníže od prosince zatímco index zájmu zákazníků v následujícím půlroce ubral 2 body na 17 bodů což je nejslabší hodnota od ledna.

Regiony zaznamenaly smíšené výsledky. HMI severovýchodu klesl o 4 na nejnižší hladinu 18bodů, středozápad o 3 body rovněž na své dno 12bodů, jih zpomalil o 2body na 22 a na západě index nečekně rostl o 3 body na nejvyšší úroveň od loňského srpna 20 bodů.

Dnes bude zveřejněna další makrodata trhu realit, dubnová započatá nová výstavba a počty povolení. Ekonomické odhady očekávají pokles sezónního indikátoru započatých nových staveb v USA z o 70 tisíc na 940 tisíc jednotek a snížení počtu povolení o 15tisíc na 912 tisíc jednotek.

Zdroj: IQ Trade

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.