Čtvrtek 06. května. Svátek má Radoslav.

Důvěra amerických stavitelů domů v červnu klesá, NAHB

17.06.2008 | 11:14 0 Komentářů

Sentiment mezi americkými stavebními společnostmi v červnu klesla na rekordní minimum z prosince loňského roku. Výkonný ředitel NAHB Howard poukazuje na naléhavou potřebu pomoci od státu protože týdně ztrácí 15 tisíc pracovníků ve stavebnictví práci a 47 tisíc rodin je v procesu vyvlastnění. Hodnota jednogeneračních domů vloni klesla o $879 miliard.

Zpráva Celonárodní asociace stavitelů domů (NAHB) a Wells Fargo uvedla že Realitní tržní index (HMI) v červnu klesl o jeden bod na 18 bodů. Hladina 50 odděluje expanzi od poklesu sektoru. Statistika se začala měřit v lednu 1985.

Subindex současné situace prodejů jednogeneračních domů setrval na rekordním minimu 17 bodů zrovna tak jako index očekávaných prodejů v následujícím půlroce na 27 bodu což je nejnižší hladina od prosince. Index zájmu zákazníků v následujícím v půlročním výhledu klesl o 1 bod na 17 bodů což je nejslabší hodnota od ledna.

Regiony zaznamenaly smíšené výsledky. HMI severovýchodu klesl o 6 na 12bodů – nejnižší hladinu od prosince 2004, středozápad se zlepšil o 5 na 17bodů, jih stagnoval na 22 bodů a na západě index klesl o 4 body na 16 bodů.

Zdroj: IQ Trade

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.