Pátek 14. května. Svátek má Bonifác.

DuPont se chystá propustit 1 700 zaměstnanců

30.12.2015 | 10:00 0 Komentářů

DuPont, jedna z největších chemických společností na světě, plánuje začátkem příštího roku propustit 1 700 zaměstnanců ve svém domovském státě Delaware.

Výše zmíněné propouštění, které se dotkne přibližně jedné čtvrtiny zaměstnanců společnosti ve státě Delaware, je součástí úsporného plánu, který by měl předcházet plánované fúzi společnosti s chemickým gigantem Dow Chemical. V rámci tohoto plánu by společnost měla na nákladech ušetřit přibližně 700 mil. USD.

Součet nákladů obou společností by měl po plánovaném spojení klesnout o další 3 mld. USD ročně. Poté je v plánu rozdělení nově vzniklé společnosti na tři entity dle věcného zaměření (zemědělství, průmyslové materiály a specializované produkty). Společnost, která se bude zabývat výrobou specializovaných produktů (do kterých se řadí mimo jiné potravinářské ingredience, neprůstřelná vlákna nebo součástky do solárních panelů) bude mít centrálu v současném sídle společnosti DuPont, kterým je město Wilmington. Zbylé dvě entity by měly svá ústředí přesunout blíže k zákazníkům.

Akcie společnosti DuPont včera posílily o 1,7 % na 67,6 USD.

Zdroj: The Wall Street Journal

Tomáš Spousta
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.