Úterý 15. června. Svátek má Vít.

Duke Energy kupuje Piedmont Natural Gas

26.10.2015 | 13:24 0 Komentářů

Energetická společnost Duke Energy dnes oznámila převzetí Piedmont Natural Gas, která se zabývá distribucí plynu z břidlic. Duke Energy tak navazuje na podobné akvizice konkurenčních utilit Southern Co., Emera nebo Black Hills, které proběhly v poslední době. Akvizicí společnosti Piedmont získá Duke Energy 50% podíl v plynovodu vedoucím ze Západní Virginie do Severní Karolíny.

Duke Energy zaplatí za společnost Piedmont Natural Gas celkem 4,9 mld. USD. Akcionáři společnosti Piedmont tak za každou akcii obdrží 60 USD v hotovosti. To představuje přibližně 40% prémii oproti páteční zavírací ceně. Společnost Piedmont si i nadále zachová své jméno a bude provozována jako divize Duke Energy. Po ukončení transakce získá Pidmont jedno křeslo v dozorčí radě Duke Energy.

Společnost Piedmont Natural Gas distribuuje a prodává zemní plyn v Severní a Jižní Karolíně a Tennessee, skrze pobočky ještě v Georgii. V některých státech společnost také prodává propan-butan. Duke Energy je co do tržní kapitalizace největší utilitou v USA, elektricou energii dodává 7,3 mil. zákazníků v šesti státech.

Akcie společnosti Duke Energy (DUK) se v dnešním pre-marketu obchodují bez výraznějších změn na úrovni 73,6 USD (-0,2 %). Zato Piedmont Natural Gas (PNY) posiluje o 36,2 % na 57,5 USD.

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Spousta
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.