Sobota 19. června. Svátek má Leoš.

Druhý největší akcionář Bristol – Myers se staví proti plánované akvizici Celgene, která klesá o 8 %

28.02.2019 | 16:15 0 Komentářů

Druhý největší akcionář Bristol – Myers se staví proti plánované akvizici Celgene. Akcie Celgene prudce oslabují.

Akcie Celgene dnes v návaznosti na zveřejnění negativního postoje Wellington Management k plánované fúzi s Bristol – Myers prudce klesají; Zdroj: Celgene

Nové zprávy se dnes objevují kolem plánované transakce, která měla být největším obchodem v celé historii famaceutického businessu. Americký výrobce léků Bristol-Myers Squibb na přelomu roku oznámil záměr koupit biotechnologickou firmu Celgene. Akcionáři Celgene měli dostat podle prvotních informací 50 dolarů a k tomu jednu akcii Bristolu za každou akcii firmy. Celková hodnota transakce se měla vyšplhat na 74 miliard dolarů.

Dnes však agentura Bloomberg zveřejnila informace o tom, že druhý největší akcionář Bristolu, kterým je skupina Wellington Management, se nestaví k plánované transakci kladně. Ve zprávě stojí, že Wellington „nevěří, že akvizice Celgene je atraktivní cestou pro rozšiřování podnikání Bristolu“. Na veřejnost se informace dostala poté, co Bristol – Myers ve středu v dopise zaměstnancům a ve čtvrtek ve zprávě regulátorovi vyjádřil zklamání s postojem Wellington Management. Investiční skupina spravující zhruba 1 bilion dolarů v současné chvíli drží 7,7% podíl v Bristolu, přičemž po ohlášení plánované akvizice Celgene část podílu uprodávala. 

Již dříve se proti plánované akvizici vyslovil investiční fond Starboard Value LP, který v Bristolu drží podíl ve výši zhruba 0,06 %.

Akcie Bristol – Myers po otevření hlavní fáze posilují o 1,77 %, zatímco Celgene skokově klesá o 8,76 %.

Celgene Corp (CELG)
Ukazatel   Ukazatel  
Kapitalizace (mld. USD) 58,4 P/E 12,3
Vývoj za letošní rok (%) +29,7 Očekávané P/E 7,8
52týdenní minimum (USD) 58,6 Prům. cílová cena (USD) 99,6
52týdenní maximum (USD) 95,3 Dividendový výnos (%)

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.