Středa 21. dubna. Svátek má Alexandra.

Dow Jones a S&P 500 se obchodují mírně v plusu, technologický Nasdaq klesá

21.09.2018 | 20:00 0 Komentářů

Dow Jones a S&P 500 se obchodují mírně v plusu, technologický Nasdaq naopak počáteční zisky odevzdal a klesá. Daří se telekomunikacím, odepisují zejména finanční tituly.

Indexy smíšeně

Hlavní americké indexy začaly závěrečnou seanci tohoto týdne v kladných hodnotách. Širší index S&P 500 se i nadále obchoduje mírně v kladném (+0,11 %), bluechipsový Dow Jones posiluje výrazněji (+0,29 %). Naopak technologický Nasdaq svoje počáteční zisky ztratil a obchoduje se v mírném záporu (-0,19 %).

Z jednotlivých sektorů se daří zejména telekomunikacím, které jsou následovány společnostmi ze sektoru průmyslu a energetickými firmami. Naopak klesá zejména finanční sektor, příliš se však nedaří ani sektoru základních materiálů a informačním technologiím.

American Airlines roste, Micron klesá

Nejrůstověji z indexu S&P 500 si vede letecká společnost American Airlines (AAL; +4,1 %), která posiluje poté, co oznámila záměr zvýšit poplatky za zavazadla. Naopak se po včerejším kvartálním reportu nedaří akciím Micronu (MU; -3,3 %). Firma sice výsledky za čtvrtý kvartál fiskálního roku 2018 předčila konsensus analytiků oslovených agenturou Bloomberg na úrovni tržeb i ziskovosti, zklamáním pro investory byl však výhled. Micron zveřejnil projekci pro právě probíhající kvartál na úrovni tržeb v rozmezí 7,9 až 8,3 miliard dolarů. Konsensus analytiků oslovených Bloombergem je na 8,45 miliardách dolarů. Zisk na akcii v očištěné formě pak firma projektuje na 2,95 dolarech za akcii, zatímco odhad analytiků je na 3,07 dolarech na akcii. Firma zdůrazňuje mimo jiné dopad obchodních válek mezi USA a Čínou. Slabší výhled oproti očekávání však opět rozvířil nejistotu ohledně oslabující poptávky na čipovém trhu. Mnoho analytiků v návaznosti na slabší výhled přistoupilo ke snížení cílové ceny (např. Morgan Stanley, JP Morgan, Goldman Sachs, Needham & Co.), jiní naopak ukazují na klesající cenu jako na nákupní příležitost (Rosenblatt Securities, Mizuho Securities).

Dolar posiluje, ropa roste

Výnosy desetiletých amerických vládních bondů se nadále drží nad 3 % (3,0683 %). Dolar na páru s eurem posiluje na 1,1741 EUR/USD. Ropa (WTI) roste o 1,02 % na 71,04 dolarů za barel.

Index S&P 500 +0,11 % na 2933,88 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Telekomunikace +1,4 % Finanční sektor -0,4 %
Průmysl +0,5 % Základní materiály -0,1 %
Energie +0,5 % Informační technologie 0 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
American Airlines Group (AAL) +4,1 % Copart (CPRT) -4,7 %
IPG Photonics Corp (IPGP) +3,5 % Micron Technology (MU) -3,3 %
Under Armour (UA) +3,3 % Moody’s Corp (MCO) -2,5 %
Delta Air Lines (DAL) +3,2 % Twitter (TWTR) -2,5 %
Freeport-McMoRan (FCX) +3,0 % Darden Restaurants (DRI) -2,2 %

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.