Sobota 10. dubna. Svátek má Darja.

Dopolední seance přináší velmi dobrá data z Evropy, analýza EUR/GBP

25.07.2013 | 11:05 0 Komentářů

Španělská nezaměstnanost klesla ve druhém kvartále poprvé za poslední dva roky a podpořila tak názor premiéra Mariana Rajoye o probíhajícím ekonomickém zlepšení. Míra nezaměstnanosti klesla z 27,2 procent na 26,3 procenta. Trh práce se postavil očekáváním ekonomů, kteří predikovali pokračující růst nezaměstnanosti.

Německý Ifo index podnikatelského prostředí posílil v červenci potřetí za sebou a potvrdil tak sílící stav největší evropské ekonomiky. Index, jenž mapuje názor 7 000 německých společností, vzrostl na 106,2 bodu z červnových 105,9 bodu. Ekonomové očekávali nárůst na 106,1 bodu. Ekonomická situace Německa se postupně zlepšuje, což se potvrdilo i na včerejším výsledku indexů nákupních manažerů. Výrazně se zlepšila také situace na trhu práce, kde v červnu významně klesl počet nezaměstnaných.

Britská ekonomika vzrostla ve druhém čtvrtletí podle dnešního předběžného výsledku o 0,6 procenta. Britům se tedy povedlo zdvojnásobit tempo ekonomického růstu oproti prvnímu kvartálu, kdy ekonomika expandovala o 0,3 procenta. V meziročním srovnání posílila ekonomika od dubna do června o 1,4 procenta. Hlavní zásluhu na dobrém výsledku má sektor služeb, který tvoří 78 procent ekonomiky. Služby expandovaly o 0,6 procenta ve druhém čtvrtletí, stavebnictví si polepšilo o 0,9 procenta a produkce o 0,6 procenta.

EUR/GBP je zatím po vyhlášení výsledků volatilní a i přes dvojnásobné tempo růstu britského HDP bojuje se supportem 0,8590. Trh je uzavřen mezi několika silnými hladinami a čeká na vysvobození, to by mohlo přijít právě v případě proražení zmiňovaného supportu, čímž by se otevřel prostor minimálně k Fibonacciho úrovni 61,8.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.