Středa 21. října. Svátek má Brigita.

Dopolední komentář s analýzou EUR/USD a GBP/USD

03.07.2013 | 11:55 0 Komentářů

Indexy nákupních manažerů (PMI) za služby se v Evropě nadále drží v kontrakčních hodnotách pod 50 bodovou hranicí. Španělský PMI index naplnil odhady ekonomů, když posílil na 47,8 bodu z předchozích 47,3 bodu. Italský sektor služeb zklamal a klesl na hodnotu 45,8 bodu. Finální PMI eurozóny mírně kleslo na 48,3 bodu. Sektor služeb tak ani před turistickou sezónou nevypadá příliš pozitivně.

Maloobchodní tržby eurozóny se v květnu dočkaly 1,0 procentního růstu a předčily tak odhady ekonomů o 0,4 procentním posílení. Dubnový výsledek byl revidován na kontrakci o 0,2 procenta.  Maloobchodní tržby v celé Evropské unii vzrostly o 1,2 procenta.

Britský sektor služeb překonal odhady a dosáhl nejlepšího výsledku od března 2011. Tamní PMI index expandoval na 56,9 bodu z předchozích 54,9 bodu. Za silným posílením stojí nejrychlejší nárůst nových objednávek od roku 2007.

EUR/USD dosáhlo supportu 1,294 a zatím odmítá oslabit hlouběji. Trend na eurodolaru je jasně medvědí, ale problémem dnešní seance může být přeprodanost trhu. Ideálním scénářem by byl návrat k 1,30 a následné oslabení pod současné hodnoty. Silný vliv na další vývoj bude mít dnešní ADP report a počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti.

EU

GBP/USD po skvělém výsledku PMI indexu proráží klesající trendový kanál společně s rezistencí 1,52. V případě takto silného uzavření na 4hodinovém grafu, je velmi pravděpodobné, že trh bude i nadále růst. Rozhodující pro případnou změnu krátkodobého trendu bude překonání rezistence 1,5273.

GU

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.