Úterý 03. srpna. Svátek má Miluše.

Donald Trump zvítězil ve volbách, v projevu poděkoval Hillary Clinton a vyzval k jednotě

09.11.2016 | 09:52 0 Komentářů

Donald Trump zvítězil v amerických prezidentských volbách, Hillary Clinton uznala porážku. Trump zatím získal 276 z 270 potřebných delegátů, Clinton pouze 218. Jeho projev se nesl v pozitivním duchu.

Trumpův vítězný projev se nesl v pozitivním duchu. V úvodu poděkoval Hillary Clinton za tvrdou kampaň a řekl, že jí dlužíme hlubokou vděčnost za službu vlasti. Dále vyzval k zacelení ran mezi republikány, demokraty a nezávislými a společnému směřování jako jednotného národa.

Trump vyzval k práci na obnovení amerického snu a přislíbil, že každý Američan bude mít příležitost realizovat svůj plný potenciál. Dále přislíbil investice do infrastruktury a zdvojnásobení ekonomického růstu. Spojené státy podle něj budou mít nejsilnější ekonomiku na světě. Slíbil také, že se postará o veterány, kterým poděkoval za loajalitu.

K zahraniční politice uvedl, že ačkoliv vždy bude dávat důraz na americké zájmy, bude jednat spravedlivě s každou stranou a bude se snažit nalézt společnou řeč místo nepřátelství a partnerství místo konfliktu.

V závěru poděkoval své rodině, podporovatelům i republikánským soupeřům v primárkách.

Zdroj: The Financial Times, Vox

Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.