Pondělí 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Donald Trump se negativně vyjádřil ke slovům šéfa ECB

18.06.2019 | 14:31 0 Komentářů

Donald Trump se negativně vyjádřil ke slovům šéfa Evropské centrální banky. Již po jeho řeči euro vůči dolaru oslabilo, což dle jeho twitterového příspěvku již nyní až nespravedlivě zvýhodňuje společnosti eurozóny.

President Donald Trump negativně reagoval na slova šéfa Evropské centrální banky, který v úterý uvedl, že je možné očekávat další monetární stimul, který by oslabil euro vůči dolaru.

Americký prezident se na twitteru vyjádřil, že euro vůči dolaru oslabilo již pouze po tom, co Draghi o možném stimulu informoval, což neférově zvýhodňuje firmy v eurozóně vůči Spojeným státům.

Mario Draghi se vyjádřil, že Evropská centrální banka provede další stimulační opatření, pokud se výkonost ekonomiky nezlepší.

Vývoj kurzu eura na páru s americkým dolarem po proslovu šéfa ECB

Trump dále kritizoval ochotu dalších centrálních bank devalvovat jejich měnu. 10. června uvedl, že USA potřebují „spravedlivé podmínky“ vůči čínskému slabšímu yuanu, který spadl na své minimum roku 2019 na začátku měsíce června. President řekl, že slabší yuan zmírňuje dopady tarifů Spojených států.

Trump se také několikrát negativně vyjádřil k FEDu, když požadoval více stimulačních opatření. Ten naopak v minulém roce čtyřikrát zvýšil úrokové sazby. Pro ABC dodal, že americký akciový index Dow Jones Industrial Avera by dnes byl o 10 000 bazických bodů výše, pokud by FED nezvyšoval sazby.

 

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.