Sobota 31. července. Svátek má Ignác.

Donald Trump a Emanuel Macron uzavřeli příměří týkající se tématu digitální daně

21.01.2020 | 09:06 0 Komentářů

Prezidenti USA a Francie Donald Trump a Emanuel Macron uzavřeli příměří týkající se tématu digitální daně, oznámili včera oba na svých twitterových účtech.

Prezidenti Francie a Spojených států včera na sociální síti Twitter oznámili, že se dohodli na příměří ohledně jejich sporu týkajícího se digitální daně. Spojené státy tak v tomto roce nepřistoupí k represivním tarifům na import francouzského zboží. Informaci oznámil nejdříve Emanuel Macron na svém účtu, Donald Trump následně jeho slova potvrdil souhlasným komentářem. Dohodu poté formalnějším způsobem oznámil také Bílý dům na webových stránkách.

Francouzský parlament schválil digitální daň v polovině minulého roku. Daň ve výši 3 % se týká společností, jež mají ve Francii výnosy vyšší než 25 milionů eur, resp. v celosvětovém měřítku nad 750 milionů eur. USA následně vyhrožovaly zavedením celních tarifů až ve výši 100 % na francouzský import v celkovém objemu cca 2,4 miliard dolarů. K tomu by díky příměří alespoň do konce roku nemělo dojít.

Zdroj: Bloomberg

 

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.