Středa 12. května. Svátek má Pankrác.

Dollar General překonal odhady a zvýšil výhled

30.08.2011 | 13:45 0 Komentářů

Americký provozovatel maloobchodní sítě s předměty běžné potřeby Dollar General (DG) zveřejnil hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí, které potěšily investorskou veřejnost.

Tržby se po meziročním růstu o 11 % vyšplhaly na rekordní hodnotu 3,58 mld. USD a překonaly tak tržní očekávání ve výši 3,54 mld. USD.

Čistý zisk (před zahrnutím mimořádných položek) se zvýšil dokonce o 25 % na 181 mil. USD (0,52 USD na akcii) a poměrně výrazně tak překonal tržní konsensus 165 mil. USD (0,48 USD na akcii).

Po započtení jednorázových položek, které tvořily především náklady spojené s předčasným splacením dlouhodobých závazků, činí čistý zisk 146 mil. USD a také překonává analytické odhady, které počítaly se 132 mil. USD.

Za dobrými výsledky stojí zvýšená poptávka, zejména po spotřebním zboží, která dokázala vykompenzovat vyšší ceny paliv a komodit. Úspěšná strategie byla uplatněna i na straně nákladů, které se podařilo držet pod kontrolou díky snížení počtu pracovníků.

Pozitivní zprávou je pro investory i zvýšení dolní hranice výhledu pro roční zisk na akcii, který je nyní 2,22 až 2,30 USD, předchozí odhady očekávaly 2,20 až 2,30 USD.

Analytici tak měli pravdu, když před zveřejněním výsledků většinově doporučovali akcie DG ke koupi.

Akcie společnosti včera posílily o 3,81 % na 33,79 USD.

Zdroj: Bloomberg, MarketWatch, Dollar General

Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.