Úterý 20. října. Svátek má Vendelín.

Dolarový index DXY oslabuje po pátečním high v návaznosti na další zasedání FEDu

18.12.2018 | 14:53 0 Komentářů

Hlavní dolarový index DXY dnes pokračuje ve svém poklesu. Oslabil vůči všem hlavním křížovým měnám s výjimkou norské koruny a dostal se na hodnotu 96,75.

V úterý hlavní dolarový index oslabil. Investoři vyčkávají na poslední zasedání fedu, který pravděpodobně povede k dalšímu zvyšování úrokových sazeb a obezřetnějšímu výhledu vývoje ekonomiky s ohledem na další utahování měnové politiky v roce 2019.

Dolarový index DXY, který je měřítkem vývoje dolaru vůči koši složeného z jeho hlavních křížových měn, dnes oslabil o 0,4 % na hodnotu 96,75. Pokles se dostavil po tom, co hodnota měřená indexem dosáhla v pátek svého 18ti měsíčního maxima.

Všechny hlavní měny, s výjimkou norské koruny, posilují vůči dolaru. Britská libra připsala 0,6 % na $1,269, euro posílilo o 0,4 % na $1,138 a japonský jen o 0,4 % na týdenní maximum ¥112,32 za dolar.

Očekává se, že FED ve středu zvýší úrokové sazby již po čtvrté v tomto roce. Nicméně hlavní pozornost bude směřovat k obsahu doprovodného komentáře, který bude doprovázet rozhodnutí o úrokových sazbách. Investoři se zaměřují především na výhled FEDu na budoucí vývoj ekonomiky Spojených států a případné další zpřísňování měnové politiky.

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.