Středa 28. října. Je Státní Svátek

Dodavatel Applu uvedl, že čínský trh chytrých telefonů čeká oživení

09.05.2019 | 14:26 0 Komentářů

Po slabém prvním čtvrtletí na čínském trhu chytrých telefonů se nechal slyšet CEO společnosti Dialog Semiconductor, že očekává zlepšení během dalších kvartálů.

 

Čínský mobilní trh je připravený odrazit se po slabém prvním čtvrtletí, uvedl CEO společnosti Dialog Semiconductor, která je jeden z dodavatelů Applu.

V rozhovoru pro CNBC ve čtvrtek Jalal Bagherli uvedl, že je optimistický ohledně dalšího vývoje na mobilním trhu v Číně.

„Trh mobilních telefonů byl v prvním čtvrtletí utlumený především v Číně, ale domnívám se, že během dalších čtvrtletí se situace zvrátí,“ uvedl.

Dodávky chytrých telefonů v Číně v prvním kvartálu poklesly o 3 % a dostaly se tak na nejnižší hodnotu od roku 2013, podle nedávných dat z výzkumu společnosti Canalys.

Apple v lednu snížil svůj výhled tržeb, když pocítil slabší poptávku ze strany čínských spotřebitelů, ale minulý týden CEO Tim Cook uvedl, že tržby začínají zaznamenávat zlepšení, a to z části díky stimulačním opatřením přicházejícím z Pekingu. Zatímco dodávky Applu meziročně v prvním kvartálu poklesly o 30 %, čínský technologická společnost Huawei zaznamenala 41 % pokles dodávek v tom samém období.

„Celkový trh zůstala velký, ale nemyslím si, že kdokoliv by měl očekávat enormní nárůst, dokud síť 5G nepřijde v plné síle, což bude přibližně mezi 12 až 18 měsíci,“ dodal Bagherli.

Společnost Dialog v minulém roce podepsala licenční dohodu se společností Apple v hodnotě 600 mil. USD.

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.