Neděle 28. února. Svátek má Lumír.

Do zámoří se vrací nákupní apetit, volatilita pokračuje, propadákem dne GE (-10%)

30.10.2018 | 20:05 0 Komentářů

Americké akciové indexy nadále vykazují nadprůměrnou volatilitu, nicméně v dnešní „přetlačované“ mají kupci navrch při růstu širšího indexu S&P500 o bezmála 1%, negující včerejší ztráty na pozadí obav z další eskalace obchodní války USA vs. Čína, když americký prezident D. Trump naznačil možné uvalení cel na další okruh importovaného zboží v prosinci, pokud vzájemná jednání selžou.

S ohledem na blížící se setkání čelních představitelů zemí G20 je pravděpodobné, že tyto obavy se (dočasně) přesunou opět do ústraní při optimismu nalezení kompromisního řešení. Mezitím budou trhy sledovat blížící se volby do Kongresu (6. Listopadu), které budou do jisté míry považované i jako pomyslné vysvědčení o dosavadní práci prezidenta Trumpa, současně tržní vývoj bude ovlivňovat i dobíhající hlavní část výsledkové sezony (dnes po skončení trhu např. Facebook (FB +2,2%) či eBay (EBAY +1,7%).

Právě čtvrtletní výsledky dnes dominují individuálním pohybům v rámci S&P500 – na růstové straně potěšila čísla prodejce sportovního oblečení Under Armour (UA / UAA +25%), poskytovatele internetových služeb Akamai (AKAM +17%) či stavební firmy Vulcan Materials (+15%), které se dnešním pohybem odpoutávají od bezmála 3letých minim. Investoři se ale dočkali ale i zklamání v čele se známým konglomerátem General Electric (GE -11%). Akcie se propadly pod hladinu 10 USD, kde se naposledy obchodovaly při eskalaci finanční krize v r. 2009. A důvod? Slabší čísla, snížení dividendy na minimum, obavy z dalších problémů divize GE Power či hloubkové vyšetřování účetnictví ze strany SECu. V čele poklesu v rámci S&P500 společností pak po výsledkovém reportu figuruje výrobce termokamer FLIR Systems (FLIR -15%).

Všechny S&P500 sektory aktuálně vykazují kladnou bilanci v čele se základními materiály (+2,2%), daří ale i energetickým společnostem (souhrnně +1,9%) navzdory dalším ztrátám u ropy (-1,3%). Mírně dnes ztrácí dluhopisy při růstu výnosů napříč splatnostmi, stejně tak si stojí i další bezpečný přístav – zlato, oslabující o 0,5% na 1223 USD/oz.

Index S&P 500 +0,96 % na 2666,49 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Základní materiály +2,2 % Utility +0,1 %
Energie +1,9 % Informační technologie +0,5 %
Reality +1,7 % Zdravotní péče +0,6 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Under Armour (UAA) +25 % FLIR Systems (FLIR) -15 %
Under Armour (UA) +22 % General Electric (GE) -11 %
Akamai Technologies (AKAM) +17 % Allergan (AGN) -9,5 %
Vulcan Materials (VMC) +15 % Incyte Corp (INCY) -6,4 %
Take-Two Interactive Software (TTWO) +11 % WellCare Health Plans (WCG) -5,6 %

David Lamač, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.