Neděle 18. dubna. Svátek má Valérie.

Do aukce kmitočtů pro rychlé mobilní sítě podalo přihlášku 5 zájemců

30.09.2013 | 13:53 0 Komentářů

Český telekomunikační úřad obdržel přihlášky 5 zájemců o účast ve výběrovém řízení za účelem udělení práv k využívání rádiových kmitočtů v pásmech 800 MHz, 1800 MHz a 2600 MHz. Termín pro odevzdání přihlášek do aukce vypršel dnes ve 12.00 hodin.

Z údajů uvedených na doručených obálkách vyplývá, že se do výběrového řízení o kmitočty uvolněné digitalizací televizního vysílání přihlásili všichni tři stávající mobilní operátoři a dva noví zájemci: společnost Revolution Mobile, a.s., a TASCIANE, a.s. Společnost Tasciane je napojená na skupinu KKCG Karla Komárka a druhá firma Revolution Mobile má blízko k PPF.

Zprávu hodnotíme negativně ve vztahu k oceňované společnosti Telefónica Czech Republic. Přestože se Telefónica Czech Republic hodlá soudně bránit kvůli podmínkám aukce, lze očekávat, že se aukce díky soudnímu sporu pozdrží, aukce zřejmě nakonec proběhne a mobilní telekomunikační trh bude hostit pět plnohodnotných operátorů. Zprávu vnímáme negativně, neboť naše očekávání počítaly jen se čtyřmi účastníky aukce.

ČTÚ předpokládá, že vlastní proces elektronické aukce začne 11. listopadu 2013.

Zdroj: ČTÚ, idnes.cz

Robin Koklar, analytik, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.