Středa 14. dubna. Svátek má Vincenc.

Dnes v 11:00 se koná usnášeníschopná valná hromada ČEZ

30.11.2018 | 10:52 0 Komentářů

Na popud minoritního akcionáře společnosti ČEZ se dnes bude konat valná hromada. Tématem má být mimo jiné strategie firmy nebo opční program. Dále byly na pořad zařazeny případné změny v dozorčí radě firmy.

Na popud minoritního akcionáře společnosti ČEZ se dnes bude konat valná hromada. Ta bude usnášeníschopná a bude tak schopna přijímat nejrůznější rozhodnutí. Vyplývá to z rozhodnutí ministerstva financí, skrz které stát vlastní 70 % akcií společnosti ČEZ. V posledních dnech totiž některá média spekulovala o tom, že by mohlo ministerstvo svou neúčastí znemožnit rozhodování na valní hromadě.

„Můžeme potvrdit, že se zástupci ministerstva financí valné hromady zúčastní“, řekl Zdeněk Vojtěch z tiskového oddělení.

Dnešní valnou hromadu iniciovali menšinoví vlastníci sdružení kolem kritika současného vedení firmy Michala Šnobra. Jednání začíná v 11:00 a tématem má být mimo jiné strategie firmy nebo opční program. V obou záležitostech navrhují minoritní akcionáři změnu stanov společnosti.

Některé body jednání, které minoritní akcionáři požadovali, společnost na pořad jednání nezařadila. Dle Šnobra vedení ČEZ nezařazením části požadavků minoritních akcionářů program valné hromady znepřehlednilo.

Dále bylo na program valné hromady zařazeno řešení případné změny v dozorčí radě firmy. Dozorčí rada ČEZ má 12 členů. Osm jich nominuje stát, zbytek jsou zástupci zaměstnanců.

ČEZ se aktuálně obchoduje s mírným poklesem 0,09 %.

Zdroj: ČTK

David Halman, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.