Neděle 17. ledna. Svátek má Drahoslav.

Dle Donalda Trumpa jsou USA blízko kompromisu s Francii v otázce digitální daně

26.08.2019 | 13:35 0 Komentářů

Francie a Spojené státy se na summitu G-7 dohodly na hrubém návrhu ohledně digitální daně. Navrhnutá dohoda by znamenala, že Francie zaplatí společnostem rozdíl mezi částkou zaplacenou na daních při současném daňovém modelu a částkou jako by firmy zaplatily pod novým systémem OECD.

Americký prezident Donald Trump v pondělí uvedl, že Spojené státy jsou blízko dosažení dohody s Francii v otázce digitální daně.

Trumpův komentář přišel během rozhovoru s reportéry na summitu G-7 ve Francii po boku německé kancléřky Angely Merkelové.

Angela Merkelová uvedla, že země OECD chtějí řešení ohledně digitální daně do roku 2020.

Francie v červenci zavedla 3% daň, která se vztahuje na 30 velkých technologických společností včetně Facebooku, Amazonu a Googlu. Daň se vztahuje na společnosti s ročními tržbami převyšující 750 mil. euro pocházejících z „digitálních aktivit“, z čehož 25 mil. euro bylo vytvořeno ve Francii.

Napětí kolem digitální daně mezi Spojenými státy a Čínou eskaluje, když Donald Trump pohrozil odvetou v podobě cen na francouzské zboží.

„Pokud oni dělají tohle… tak my zdaníme jejich víno, jak to nikdy v minulosti nezažili,“ uvedl před opuštěním summitu G-7.

 

Zdroj: CNBC

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.