Úterý 24. listopadu. Svátek má Emílie.

Dividenda společnosti Philip Morris ČR v roce 2018

06.04.2018 | 11:22 0 Komentářů

Podrobné informace o dividendě tabákové společnosti Philip Morris ČR.

Philip Morris ČR

Dividenda tabákové společnosti Philip Morris ČR v roce 2018

Představenstvo společnosti Philip Morris navrhlo výplatu dividendy v hrubé výši 1080 Kč na akcii. Nyní ji musí schválit valná hromada 27. dubna, k výplatě by mělo dojít 28. května.

V případě, že ji chcete obdržet, je potřeba akcie Philip Morris koupit nejpozději v den, který předchází datu tzv. ex-date, prvního obchodního dne, kdy se akcie obchodují bez nároku na dividendu.

Ex-date připadá na 19. dubna pro pražskou burzu a na 23. dubna pro RM-SYSTÉM.

Philip Morris ČR vyplácí dividendu bezhotovostním převodem na účet akcionáře uvedený v seznamu akcionářů společnosti či prostřednictvím pobočkové sítě České spořitelny.

Dividendová historie

Akcie společnosti Philip Morris (BAATABAK) jsou pro řadu českých investorem synonymem pro dividendu, jelikož Philip Morris je společností s nejdelší historií výplaty dividend z akcií obchodovaných na pražské burze. Dividendu vyplácí nepřetržitě od roku 1997.

Historie výplaty dividend Philip Morris ČR

Historie výplaty dividend Philip Morris ČR

Jakou dividendu čekat v dalších letech?

Společnost sice nevyhlásila oficiální dividendovou politiku, od roku 1997 však výplata dividendy dlouhodobě odpovídá přibližně 100 % čistého zisku a dá se očekávat, že tento přístup bude management uplatňovat i do budoucna.

Ke společnosti Philip Morris ČR aktuálně bohužel nejsou k dispozici dostatečné analytické odhady dividendy ani čistého zisku.

Další informace o dividendách

Na stránkách Fio banky naleznete také přehled dividend akcií z českého indexu PX a akcií z německých indexů DAX, MDAX a SDAX. V nejbližší době se můžete těšit na další dividendové kalendáře a články o dividendách, sledujte proto náš twitterový účet @Fio_investice.

Zdroj: Philip Morris ČR, Bloomberg

Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.