CZK/€ 24.725 -0,02%

CZK/$ 23.392 -0,47%

CZK/£ 28.684 -0,51%

CZK/CHF 24.374 -0,73%

24. 05. 2022

0 komentářů

Dividenda Colt CZ Group v roce 2022

  

Podrobné informace o dividendě Colt CZ Group.

Dividenda Colt CZ Group v roce 2022

Představenstvo Colt CZ Group navrhlo výplatu dividendy v hrubé výši 25 Kč na akcii.

Nyní ji musí schválit valná hromada, která se bude konat mimo zasedání. Akcionáři mohou hlasovat do 26.5. 2022.

Datum výplaty bylo určeno na 27. srpna.

V případě, že chcete dividendu obdržet, je potřeba akcie Colt CZ Group koupit nejpozději v den, který předchází datu tzv. ex-date, prvního obchodního dne, kdy se akcie obchodují bez nároku na dividendu. Podrobnější vysvětlení termínů spojených s výplatou dividendy naleznete ve třetím dílu našeho seriálu Dividendový expres.

REKLAMA

Ex-date připadá na 1. června pro pražskou burzu a na 3. června pro burzu RM-SYSTÉM.

Dividenda bude vyplacena bezhotovostně na účet prostřednictvím Komerční banky.

Komentář analytika Fio banky

„Před vstupem společnosti na burzu management naznačoval vyplácet na dividendách minimálně třetinu čistého zisku. V loňském roce Colt CZ Group (dále Colt CZG) naplnil očekávání a vyplatil dividendu 7,50 Kč na akcii, což odpovídalo 36 % čistého zisku za rok 2020. Na počátku letošního roku však management společnosti překvapil navýšením dividendového výplatního poměru na cca 72 % a navrhovanou dividendou ve výši 25 Kč. To překonalo naše odhady, resp. tržní očekávání posazené do rozmezí 11 – 14 Kč.

Management společnosti zatím konkrétně nekomunikoval nový směr dividendové politiky, resp. nepotvrdil realizaci cca 70% výplatního poměru i pro budoucí období. Pouze naznačil, že touto otázkou se bude zabývat a že zřejmě bude muset dojít k určitému přeformulování dividendové politiky.

Letošní navrhovaná dividenda a rovněž příznivý výhled letošního hospodaření však leccos naznačuje ohledně budoucího dividendového vývoje. Vyznívá optimisticky a překonává naše původní vyhlídky jak v základním, tak optimističtějším scénáři. Již v našich původních odhadech jsme naznačovali, že vzhledem k nízkému zadlužení, a tedy silné likvidní pozici, by měl mít Colt CZG prostor realizovat progresivnější dividendovou politiku s výplatním poměrem poblíž 50 %. To nám indikovalo v roce 2023 dividendu v blízkosti 20 Kč na akcii.

REKLAMA

Lepší než očekávaný letošní výhled EBITDA zisku v rozmezí 3000 – 3300 mil. Kč podle našich aktuálních odhadů může znamenat čistý zisk kolem 1600 mil. Kč (nárůst z loňských 1161 mil. Kč). Při úvahách o budoucí dividendě je sice potřeba brát v potaz i pokračující akviziční apetit, nicméně příznivá úroveň zadlužení v rozmezí 1 – 1,5x EBITDA by nemusela výrazněji omezovat manévrovací prostor pro dividendovou politiku. Domníváme se, že dosažení výplatního poměru v intervalu 50 – 70 % je v příštím roce reálné, což by naznačovalo dividendu minimálně ve stejné výši jako letos, resp. její posun do blízkosti 30 až 34 Kč na akcii (cca 5,4% dividendový výnos),“ uvedl analytik Fio banky Jan Raška.

Dividendová historie

Společnost Colt CZ Group vstoupila na pražskou burzu v září roku 2020 (dříve Česká zbrojovka Group, ke změně názvu společnosti došlo letos v dubnu), dividendy však vyplácela i dříve jako soukromá společnost. V roce 2021 vyplatila první dividendu jako veřejně obchodovaná společnost ve výši 7,5 Kč na akcii.

Další informace o dividendách

Více informací o dividendách českých společností naleznete v našem přehledu, obecné informace o dividendách v seriálu Dividendový expres.

Sledujte nás na Twitteru

V nejbližší době se můžete těšit na další články o dividendách, sledujte proto náš twitterový účet @Fio_investice.

 
Zdroj : Colt CZ Group

 

Libor Král, Fio banka, a.s.

Libor Král, Fio banka, a.s.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.