Sobota 19. června. Svátek má Leoš.

Dividenda Avast v roce 2021

12.05.2021 | 12:39 0 Komentářů

Podrobné informace o dividendě společnosti Avast.

Avast

Dividenda Avast v roce 2020

Spolu s výsledky za rok 2020 rada ředitelů společnosti 3. března navrhla výplatu finální dividendy za rok 2020 v hrubé výši 0,112 USD na akcii. Poté byla 6. května schválena na valné hromadě.

U akcií koupených na pražské burze je na obchodní účet připisovaná v amerických dolarech, pokud si investor nezvolí britské libry. U akcií koupených na burze RM-SYSTÉM je připisovaná v korunách.

V případě, že ji chcete obdržet, je třeba akcie Avast koupit nejpozději v den, který předchází datu tzv. ex-date, prvního obchodního dne, kdy se akcie obchodují bez nároku na dividendu.

Podrobnější vysvětlení termínů spojených s výplatou dividendy naleznete ve třetím dílu našeho seriálu Dividendový expres.

Ex-date pro pražskou burzu připadá na 13. května, pro RM-SYSTÉM na 17. května.

Datum výplaty bylo určeno na 18. června. Vzhledem k tomu, že je do výplaty zahraničních akcií zapojeno více repozitářů, může být dividenda konečnému investorovi vyplacena o několik dní později, viz čtvrtý díl seriálu.

Dividendová historie

Společnost Avast na burzu vstoupila v květnu 2018 a v červnu 2019 vyplatila svou první dividendu jako veřejně obchodovaná společnost.

Hlavním trhem pro Avast je Londýn, a tak společnost v souladu s britskou zvyklostí rozděluje roční dividendu na dvě části – prozatímní a konečnou dividendu.

Dividenda Avast

Dividenda Avast

Dividendová politika Avastu

Dividendová politika společnosti Avast počítá s výplatou přibližně 40 % volných hotovostních toků po zaplacení úroků (levered free cash flow).

Agentura Bloomberg v současné době bohužel neshromažďuje analytický konsensus ohledně dividendy společnosti Avast.

Sledujte nás na Twitteru

V nejbližší době se můžete těšit na další články a postřehy z kapitálových trhů, sledujte proto náš twitterový účet @Fio_investice.

Zdroj: Avast, Bloomberg

Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.