CZK/€ 24.515 -0,27%

CZK/$ 24.039 +0,06%

CZK/£ 29.128 -0,13%

CZK/CHF 25.109 -0,14%

04. 07. 2022

0 komentářů

Distributor profesionální vlasové kosmetiky Bezvavlasy a.s. oznamuje záměr vstoupit na trh START

  

Specializovaný distributor profesionální vlasové kosmetiky Bezvavlasy a.s. oznamuje záměr vstoupit na trh START pražské burzy. Provozovatel stejnojmenného e-shopu plánuje realizovat své IPO v průběhu letošního léta. V případě úspěšného prodeje akcií by se jednalo po online lékárně Pilulka.cz o již druhou veřejně obchodovanou e-commerce společnost na pražské burze.

 

Vývoj společnosti

Společnost vznikla v roce 2011, kdy Aleš Hudeček společně s Františkem Novotným založili s vkladem 200 tisíc korun společnost Bezva firma s.r.o. Již o rok později společnost dosáhla tržeb ve výši 4,5 milionu korun.

O 10 let později v roce 2021 dosáhly tržby společnosti již 450 milionů korun, provozní zisk EBITDA 41,3 milionu korun (při EBITDA margin 9,2%) a čistý zisk po zdanění 32,6 milionu korun (při Net margin 7,2 %). Hned po e-shopu Notino jsou tak Bezvavlasy dvojkou na českém trhu. Firma nyní zaměstnává 40 lidí a působí na 3 trzích. V Česku generuje 69 % tržeb. Zbytek připadá na Slovensko a Maďarsko.

Letos v červnu byla dokončena transformace na Bezvavlasy a.s. a základní kapitál vzrostl z 200 tisíc na 80 milionů korun. Posíleno bylo finanční oddělení i nejvyšší management. Firmu brzy čekají i nemalé investice do automatizovaného logistického centra v řádech desítek milionů korun.

REKLAMA

Zákazníci a e-shop

Mezi zákazníky se řadí profesionální kosmetické salony i běžní spotřebitelé. Samotný prodej přes e-shop tvoří 68 % obratu a wholesale zbylých 32 %. Tržby společnost realizuje na původním e-shopu z roku 2011.

Přestože společnost průběžně investovala do jednotlivých webových utilit a web zdokonalovala, což přineslo vyšší obraty i ziskovost, většina upgradů není pouhým okem vidět a visuální stránka webu tak zůstala původní. Včetně toho, že web dnes není ani responsivní pro mobilní zařízení. To se však v letošním roce změní, jelikož společnost spustí během letošního léta nový e-shop, po 2 letech investic a vývoje.

Srovnání původního a nového e-shopu, zdroj: Bezvavlasy a.s.

Srovnání původního a nového e-shopu, zdroj: Bezvavlasy a.s.

Vstup na pražskou burzu

Bezvavlasy si s myšlenkou IPO pohrávaly již od roku 2020, kdy na trh vstupovala online lékárna Pilulka.cz. Výhody i nevýhody tohoto kroku pak přesně zapadaly do plánů na expanzi.

REKLAMA

„Vstup na pražskou burzu je pro nás strategický krok. Umístit zde hodláme minoritní akciový podíl,“ uvádí ke vstupu na burzu František Novotný, druhý z majitelů. „Ten největší růst máme teprve před sebou. Burza je pro nás platforma, kde se hodláme zviditelnit a posílit svoji značku. Není to o jen o financích. Jako burzovně obchodovaná společnost můžeme například více oslovit i muže, což je pro nás nejrychleji rostoucí skupina zákazníků, která nás ale stále ještě tolik nezná,“ doplnil.

„Vysoká provozní marže, růstové plány a atraktivní segment? Transakce, u které nemůžeme jako poradce a leading investor chybět. Náš fond CZEGG VENTURES bude opět na nákupech,“ nastínil své plány František Bostl, který na trh START přivedl již 5 firem.
Zdroj : Bezvavlasy a.s.

 

Libor Král
Fio banka, a.s.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.