Pondělí 19. dubna. Svátek má Rostislav.

Disney uzavře více než 60 prodejen v Severní Americe

04.03.2021 | 11:09 0 Komentářů

Americký filmový a zábavní konglomerát plánuje uzávěru více jak 60 severoamerických kamenných obchodů. Tím dojde k redukci celkového počtu oficiálních firemních prodejen ve světě o zhruba 20 %. Společnost se chce více soustředit na online prostředí.

Společnost postupem času snižovala počet prodejen až na nynější počet 300. Prokazuje tak, že chce méně spoléhat na kamenné prodejny. Vytvořila uživatelsky přívětivější webové stránky a své zboží prodává také u jiných maloobchodních prodejců. V součtu tak disponuje více než 600 lokalitami, kde je možné licencované zboží koupit. Management také v rámci přehodnocování maloobchodní strategie zvažuje i uzavření evropských prodejen.

Stephanie Young, prezidentka segmentu spotřebitelských produktů, her a vydavatelství ve společnosti Disney, uvedla: „Zatímco spotřebitelé se v rámci nakupování přesunuli do online prostředí, globální pandemie změnila spotřebitelská očekávání od maloobchodníků.“

Společnosti Disney, jakožto jedné z největších světových společností licencující své produkty, poklesly minulý rok tržby z licencí merchandisingu a maloobchodu o 7 % na 4,18 mld. USD. Na vině jsou především uzavřené obchody během pandemie. Detailněji jsme se výsledkům za 4Q věnovali v článku zde. Poslední hospodářské výsledky zveřejněné firmou (za 1Q) jsou k dispozici zde.

Kolik zaměstnanců bude propuštěno, společnost neuvedla.

 

Zdroj: Bloomberg

Michal Fric
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.