Sobota 28. listopadu. Svátek má René.

Disney uzavírá některé ze svých zábavních parků

13.03.2020 | 13:53 0 Komentářů

Zábavné parky jsou pro společnost Disney důležitou součástí jejich příjmů a jejich větší vypadnutí by se mohlo citelně promítnout do výsledků v následujících obdobích.

Americká společnost Disney Land dostala další ránu. I přestože v jejich ikonických zábavních parcích doposud nebyl žádný případ nakaženého návštěvníka COVID-19, firma se rozhodla na doporučení guvernéra Kalifornie přistoupit k uzavření tamějšího zábavního parku. Činí tak v nejlepším svých návštěvníků a zaměstnanců.  Prozatím park zůstane uzavřený po zbytek měsíce března.

Hotely resortu zůstanou otevřeny do pondělí 16. března, aby se klienti mohli vystěhovat a zařídit si.

Zavřený bude i park v Orlandu a Paříži, a to nejméně do konce měsíce. Disney zároveň přeruší všechny nové plavby své výletní lodě, a to taktéž nejméně do konce měsíce.

V lednu Disney uzavřel své parky v Šanghaji a Hong Kongu, zároveň byl zavřený park v Tokyu, který ale provozuje jiná společnost. Uzavřením parku v Šanghaji a Hong Kongu by dle společnosti mohlo dojít ke ztrátě kolem 280 mil. USD.

Poslední výsledky firma zveřejnila v minulém měsíci. Provozní zisk dosáhl 2,34 mld. USD, tržby 7,4 mld. UDS a obě čísla jsou pouze ze zábavních parků. Překonaly tak konsensus očekávání analytiků. Ti očekávali provozní zisk na úrovni 2,32 mld. USD na tržbách ve výši 7,32 mld. USD. Provozní zisk z televizní sítě dosáhl 1,63 mld. USD na tržbách ve výši 7,36 mld. USD. Překonal tak očekávání analytiků, které bylo ve výši 1,53 mld. USD na úrovni provozního zisku z tržeb ve výši 6,93 mld. USD.

Akcie Walt Disney v předobchodní fázi posilují o 8,70 % na 99,80 USD.

 Zdroj: MarketWatch

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.