Pondělí 21. června. Svátek má Alois.

Deutsche Telekom zvažuje odprodej mobilní divize v Nizozemí

21.10.2015 | 10:39 0 Komentářů

Německý operátor údajně zvažuje odprodej mobilní části svého podniku v Nizozemí, agentuře Bloomberg to dnes sdělil interní zdroj, který si nepřál být jmenován. Deutche Telekom by výše zmíněnou transakcí navýšil své prostředky, které by následně mohl využít k snížení zadlužení a k získání frekvencí v USA.

Dle interního zdroje již německý operátor našel i potenciálního kupce. Společnost T-Mobile Netherlands údajně za divizi nabízí 7-8násobek ročního zisku EBITDA. To by dle čísel za loňský rok odpovídalo ceně kolem 5 mld. EUR.

Deutsche Telekom si jako poradce výše zmíněnou transakci údajně najal banku Credit Suisse. Firma však zatím ohledně možného prodeje nezaujala definitivní stanovisko.

Konkurence na nizozemském mobilním trhu se v poslední době výrazně přiostřila. Firma Royal KPN přišla o své monopolní postavení poté, co operátoři Vodafone, Deutsche Telekom a Tele2 zlepšili pokrytí investicemi do svých sítí. Deutsche Telekom je s 3,7 mil. zákazníky a 18% tržním podílem třetím největším mobilním operátorem v Nizozemí.

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Spousta
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.