Úterý 01. prosince. Svátek má Iva.

Deutsche Bank ziskem překonala odhady

25.10.2011 | 08:55 0 Komentářů

Deutsche Bank dnes vykázala čistý zisk za třetí kvartál vysoko nad odhady, když příjmy z investičního bankovnictví sice dle očekávání prudce poklesly, to však bylo vyrovnáno privátním bankovnictvím.

Zisk před zdaněním dosáhl 942 ml. EUR, zatímco analytické průzkumy ukazovaly na 572 ml. EUR (v předchozím roce byli investoři svědky ztráty 1,05 mld. EUR). Čistý zisk pak skončil na hodnotě 725 ml. EUR, zatímco v předchozím roce banka vykázala čistou ztrátu 1,21 mld. EUR. Analytici očekávali 343 ml. EUR.
Investiční divize vykázala zisk před zdaněním pouze 70 ml. EUR, zatímco před rokem to bylo 1,1 mld. EUR, čímž odrazila celosvětový trend v tomto odvětví. Deutsche Bank je největší evropskou bankou z hlediska tržeb z investičního bankovnictví. Aby banka předešla ztrátám celé skupiny způsobeným ztrátou investiční divize, koupila v minulém roce většinový podíl v Postbank. Sektor klasického privátního a business bankovnictví si tak připsal zisk před zdaněním 495 ml. EUR. Po započtení oprávek vůči řeckému dluhu pak 310 ml. EUR, stále o 27 % více, než před rokem.
Banka neuveřejnila žádný konkrétní výhled. Již dříve v tomto měsíci však banka oznámila, že plánovaný provozní zisk před zdaněním ve výši 10 mld. EUR pro rok 2011 nebude dosažitelný.
Banka však v prezentaci zveřejnila hrubá čísla expozice vůči některým státům PIIGS. Vůči Řecku se expozice snížila na 0,9 mld. EUR z hodnoty druhého kvartálu 1,2 mld. EUR, vůči Irsku zůstala nezměněna na 0,3 mld. EUR, vůči Itálii se zvýšila na 2,3 mld. EUR z předchozích 1,0 mld. EUR, ovšem koncem loňského roku byla ještě 8,0 mld. EUR. Vůči Španělsku expozice poklesla na 0,9 mld. EUR z předchozích 1,1 mld. EUR z konce druhého kvartálu. Celkově se tak expozice vůči zemím PIIGS mírně zvýšila na 4,4 mld. EUR z hodnoty z konce druhého kvartálu 3,7 mld. EUR, koncem roku 2010 to však stále bylo 12,1 mld. EUR.

Agentura Bloomberg eviduje 42 analytických doporučení pro Deutsche Bank, z nichž 22 je nákupních a 1 prodejní. Průměrný cíl je 38,04 EUR.

Akcie společnosti (DBK) včera uzavřely na 28,475 EUR.

Zdroj: Deutsche Bank, Bloomberg, Financial Times Deutschland

Pavel Šlechta
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.