Čtvrtek 05. srpna. Svátek má Kristián.

Deutsche Bank se propadá kvůli obavám o kapitálovou přiměřenost, Merkel jí údajně na pomoc nepřijde

26.09.2016 | 10:57 0 Komentářů

Deutsche Bank se propadá na nová historická minima kvůli obavám o její kapitálovou přiměřenost. Tíží ji i zprávy o údajném postoji německé kancléřky. Výrazně ztrácí také akcie dalších evropských bank.

Podle zprávy magazínu Focus, který se odvolává na nejmenované vládní představitele, německá kancléřka Angela Merkel vyloučila jakoukoliv státní pomoc Deutsche Bank včetně účasti v jednání s americkým ministerstvem spravedlnosti.

Deutsche Bank si na litigace vyhradila 5,5 mld. EUR (6,2 mld. USD) a její ředitel Cryan v březnu uvedl, že by byl hluboce zklamán, pokud by právní výlohy byly veliké. A ačkoliv návrh amerického ministerstva spravedlnosti na vyrovnání za 14 mld. USD není finální a u amerických bank následně došlo ke snížení částky, Deutsche Bank čelí také vyšetřování ohledně obchodování s měnami, cennými kovy a kvůli transakcím v Rusku, tudíž se nezdá, že by vyhrazených 5,5 mld. EUR stačilo.

Podle analytika Societe Generale, Andrewa Lima, by výsledná pokuta v rozmezí 3 až 3,5 mld. USD ponechala prostor pro urovnání dalších právních sporů, každá miliarda navíc by však ubrala 24 bazických bodů z kapitálové přiměřenosti.

Na RM-SYSTÉMu její akcie Deutsche Bank (BAADBK) ztrácí 5,6 % na 299,6 Kč

Deutsche Bank AG (DBK) -6 % na 10,73 EUR
Ukazatel   Ukazatel  
Kapitalizace (mld. EUR) 14,8 P/E
Vývoj za letošní rok (%) -52,4 Očekávané P/E 32,9
52týdenní minimum (EUR) 10,6 Prům. cílová cena (EUR) 13,0
52týdenní maximum (EUR) 28,0 Dividendový výnos (%)

Zdroj: Bloomberg

Jan Tománek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.