Sobota 24. července. Svátek má Kristýna.

Deutsche Bank reportovala výsledky svého hospodaření za první čtvrtletí

26.04.2019 | 08:50 0 Komentářů

Deutsche Bank reportovala své hospodářské výsledky za první čtvrtletí roku 2019. Čistý příjem meziročně vzrostl o 67 % na 201 mil. EUR. Tržby meziročně poklesly o 9 % na 6,351 mld. EUR.

Hospodářské výsledky

Deutsche Bank v prvním čtvrtletí reportovala růst čistého příjmu o 67 % na 201 mil. euro v prvním čtvrtletí roku 2019. Zisk před zdaněním dosáhl výše 292 mil. euro po tom, co banka zaplatila poplatky ve výši 604 mil. euro. Efektivní sazba korporátní daně v prvním čtvrtletí činila 31 %. V předchozím roce byla její výše 72 %, což bylo zapříčiněno zejména dopadem daňově neodečitatelných položek, včetně soudních sporů, a daňovými dopady souvisejícími s platbami akcionářům. Tržby meziročně poklesly o 9 %. Tržby z globálního transakčního bankovnictví vzrostly o 6 %. Objem poskytnutých úvěrů v prvním čtvrtletí vzrostl o 10 mld. euro. Čisté kapitálové příjmy vzrostly o 10 mld. euro.

Úspory nákladů víceméně vyvážily nižší tržby v prvním čtvrtletí, když neúrokové náklady poklesly o 8 % a upravené náklady poklesly o 7 %. Banka je tak na cestě dosáhnout svého cíle v oblasti nákladu ve výši 21,8 mld. eur.

 

 

Zprávu během chvíle aktualizujeme.

 

Zdroj: Bloomberg, Deutsche Bank

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.