Čtvrtek 06. května. Svátek má Radoslav.

Deutsche Bank plánuje zrychlit snižování svých nákladů, cílem pro 2019 je cost-income ratio na 70 %

14.11.2018 | 14:26 0 Komentářů

Dle slov hlavního finančního ředitele není původní cíl na snížení celkových nákladů o 21 mld. EUR dostatečně ambiciózní. Cílem Deutsche Bank je snížit ukazatel cost-income ratio na 70 %. . Ten se však bance v průběhu tohoto roku prozatím navýšil o 4,9 % na 90,3 %.

Deutsche Bank plánuje zrychlit snižování svých nákladů. Dle slov hlavního finančního ředitele Jamese von Moltkeho není původní cíl na snížení celkových nákladů o 21 mld. EUR dostatečně ambiciózní. Přesně řekl, že: „[…] je zapotřebí, aby výdaje byly níže, podstatně níže než o navrhovaných 21 mld. EUR.“  

Již v létě se banka přestala odvolávat na svůj původní cíl, v té době se nicméně objevily i obavy, že dojde naopak ke snížení cílové hodnoty. Nahrávala tomu i informace z počátku roku, kdy banka investorům sdělila, že tento rok se jí nepodaří naplnit plán snižování nákladů o celou jednu miliardu euro.

Pro finanční instituci však přestane být benchmarkem absolutní ukazatel celkových nákladů a začne se více soustředit a cílit na snižování poměru mezi náklady a příjmy (cost-income ratio). Ukazatel cost-income ratio se však bance v průběhu tohoto roku prozatím navýšil o 4,9 % na 90,3 %. Cílem Deutsche Bank je ukazatel srazit na 70 % v příštím roce a v roce tomu následujícím o dalších 5%.

 

Deutsche Bank AG (DBK) -0,7 % na 8,757 EUR
Ukazatel   Ukazatel  
Kapitalizace (mld. EUR) 18,1 P/E
Vývoj za letošní rok (%) -44,8 Očekávané P/E 24,9
52týdenní minimum (EUR) 8,4 Prům. cílová cena (EUR) 9,2
52týdenní maximum (EUR) 17,1 Dividendový výnos (%) 1,3

 

Zdroj: The Financial Times, Bloomberg

Miloslav Blín, Fio banka, a.s.

Miloslav Blín, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.