Čtvrtek 06. května. Svátek má Radoslav.

Deutsche Bank očekává rekordní rok jednotky v Saúdské Arábii

16.12.2015 | 12:28 0 Komentářů

Divize německé Deutsche Bank v Saúdské Arábii letos očekává rekordně úspěšný rok. Stát by se tak mělo navzdory zpomalení ekonomického růstu na blízkém východě a nízkým cenám ropy, která je nejvýznamnějším vývozním artiklem Saúdské Arábie.

Dle šéfa německé banky pro Saúdskou Arábii (Jamal Al Kishi) byl letošní rok úspěšný především díky strukturovanému financování a práci na několika významných M&A projektech. Banka se v srpnu podílela na přípravě dluhového financování pro Arab National Bank v objemu 530 mil. USD. Deutsche Bank je také jedním z věřitelů, kteří v květnu poskytli ropnému gigantu Saudi Aramco úvěr ve výši 10 mld. USD. Banka zároveň společnosti radí ve věci potenciální akvizice některých aktiv od společnosti China National Petroleum.

Deutsche Bank zaměstnává v Saúdské Arábii přibližně 80 lidí a co do objemu poplatků je zde čtvrtou nejvýznamnější investiční bankou. Na druhé straně Saúdská Arábie je pro Deutsche Bank jednou z nejvýznamnějších zemí v regionu Afrika/blízký východ.

Akcie společnosti Deutsche Bank (DBK) dnes na frankfurtské burze posilují nad úroveň 21,5 EUR (+0,7 %).

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Spousta
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.