Pondělí 28. září. Svátek má Václav.

Deutsche Bank a Commerzbank spolu oficiálně jednají; vláda jim údajně neposkytne finanční podporu

18.03.2019 | 10:37 0 Komentářů

O víkendu německé banky Deutsche Bank (DBK) a Commerzbank (CBK) konečně ukončily spekulace, když oficiálně prohlásily, že spolu jednají o možnostech případné fúze. Podle zdroje, který má mít údajně blízko k německé vládě, by nebylo obhajitelné poskytnout bankovnímu sektoru další miliardovou podporu z peněz daňových poplatníků v situaci zhoršující se bilance veřejných financí.

O víkendu německé banky Deutsche Bank (DBK) a Commerzbank (CBK) konečně ukončily spekulace, když oficiálně prohlásily, že spolu jednají o možnostech případné fúze. Výsledná fúze by byla dle německého tisku přáním německé vlády mimo jiné i proto, že by díky tomu vznikla jedna ze tří největších bank na evropském trhu – za londýnskou HSBC by o druhé místo soupeřila s pařížskou BNP Paribas.

Dnes německá média přišla s informací, že by tamní vláda údajně neposkytla bankám finanční podporu pro případnou fúzi, která by si vyžádala dle analýzy listu Handelsblatt 15 mld. EUR nového kapitálu. Podle zdroje, který má mít údajně blízko k německé vládě, by nebylo obhajitelné poskytnout bankovnímu sektoru další miliardovou podporu z peněz daňových poplatníků v situaci zhoršující se bilance veřejných financí.

 

Zdroj: MarketWatch

Miloslav Blín
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.