Pátek 07. května. Svátek má Stanislav.

Denní report – pondělí 31.12.2018

31.12.2018 | 22:49 0 Komentářů

ČR: BCPP zůstala uzavřena, RM-SYSTÉM ve zkráceném obchodování se slušnými zisky, SRN: U našich západních sousedů se neobchodovalo, USA:

USA

Popis trhu

Americké akciové trhy v poslední obchodní den roku 2018 rostly. Sváteční obchodování obvykle bývá provázeno slabou likviditou a sklonem k větší volatilitě. Dnes se volatilita drelaí na uzdě a trhy se snažily vylepšit jinak po všech stránkách tristní prosinec (nejhorší od třicátých let) dokreslující rok ve znamení stagnace (nejhorší od roku 2008). Dnešním zprávám dominuje pouze ta, kterou o víkendu vypustil ze svého twitteru Donald Trump. V té se zmínil o významném progresu ve věci obchodní dohody s Čínou. Je jasné, že rozjitřené americké vztahy s obchodními partnery budou nosným tématem celého příštího roku, navíc se Trumpův mandát přehoupne do druhé půle a začne budování pozic před další volbou. Máme se tedy na co těšit.

Z jednotlivých sektorů širokého indexu S&P se dnes nejvíce vedlo sektoru zdravotní péče a IT. Naopak stagnoval sektor utilit a spotřebního zboží. Největší růst si připisuje Netflix (NFLX +4,01%) naopak největší propady zaznamenává společnost Perrigo (PRGO -3,93%).

David Lamač
Fio banka, a.s.
Prohlášení

David Lamač
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.