Středa 19. května. Svátek má Ivo.

Denní report – pondělí 21.08.2017

21.08.2017 | 22:06 0 Komentářů

ČR: Praha odolávala většímu poklesu především díky ČEZu, SRN: DAX v pondělí klesal, USA: Dow Jones i S&P 500 otočily vývoj a uzavřely v plusu, technologický Nasdaq mírně v záporu

Pražská burza

Popis trhu

Pražská burza v úvodu nového týdne mírně oslabila, když index PX poklesnul o 0,1% na závěrečných 1032,04 bodů. Aktivita na trhu byla poměrně nízká, objem zobchodovaných obchodů dosáhnul pouze 370 mil. Kč. Vývoj na domácím trhu byl podstatně lepší než na trzích v západní Evropě, kde DAX v závěru obchodování ztrácel kolem 1%. S tímto sentimentem se tradičně nejvíce svezly akcie Erste Group, které oslabily o necelé 1% a vrátily se na lokální minima z minulého týdne. Procento před výsledky, které bude reportovat zítra, oslabily rovněž akcie VIGu. Ztráty rakouských emisí v indexu vyvažovaly tak jako v posledních dnech ČEZ a Moneta. Akcie energetické společnosti dnes navázaly na zvýšený zájem z posledních dní a při nejvyšším objemu posílily o 0,78%. Kurz 424,40 Kč je nejvyšší po technickém propadu po rozhodném dni pro dividendu, který byl na konci června. Kurz ČEZu posílil již v šesti po sobě jdoucích seancí. Moneta posílila o 1% a dostala se na dohled 77 Kč, Komerční banka oslabila o 0,5%, nad hranicí 1000 Kč se nakonec však udržela. Z firemních zpráv dnes zaujala informace o navýšení podílu R2G Rohan v Pegasu. Firma již disponuje podílem ve výši 10,8%. V tomto týdnu by mělo dojít ke zveřejnění podmínek dobrovolné nabídky na odkup akcií Pegasu včetně stanoviska managementu. Kurz Pegasu dnes posílil o 0,89% a zavíral nad avizovanou odkupní cenou 1010 Kč.

Podnikové zprávy

Pegas zpracoval stanovisko k nabídce převzetí

Německo

Očekávané události

11:00 Průzkum ZEW – index současných podmínek (srpen): očekávání trhu: 85,3, předchozí hodnota: 86,4

11:00 Průzkum ZEW – index očekávání (srpen): očekávání trhu: 15,0, předchozí hodnota: 42872

Eurozóna:

11:00 Průzkum ZEW – index očekávání (srpen): očekávání trhu: –, předchozí hodnota: 35,6

Popis trhu

Německý DAX uzavřel první obchodní seanci týdne ztrátově, když odepsal 0,82 % na 12065,99 b. Odepisovaly takřka všechny společnosti s výjimkou Lufthansy (LHA; +0,6 %), která posiluje již od minulého týdne po zprávě o insolvenci konkurenta Air Berlin. Na kladné nule uzavřela také Vonovia (VNA; +0,1 %). Zbytek společností v DAXu uzavřel v pondělí v červených číslech. Nejhůře si vedl ThyssenKrupp (TKA; -3,2 %) po zprávě o tom, že hedge fund Capital Fund Management akcie firmy shortuje. Na základě poklesů výnosů 10letého německého bundu, který se dostal k úrovni 0,40 %, klesaly akcie banky Deutsche Bank (DBK; -2,4 %) a Commerzbank (CBK; -1,6 %). Nedařilo se ani energetice E.ON (EOAN; -2,3 %), o něco slaběji klesal Bayer (BAYN; -1,4 %).

USA

Hlavní zprávy

Index aktivity Chicago Fed (červenec):
aktuální hodnota: -0,01
očekávání trhu: 0,1
předchozí hodnota: 0,13 / rev.: 0,16

Očekávané události

15:00 Index cen domů FHFA (m-m) (červen): očekávání trhu: 0,5 %, předchozí hodnota: 0,4 %

16:00 Index výrobní aktivity richmondského Fedu (srpen): očekávání trhu: 10, předchozí hodnota: 14

Popis trhu

Hlavní americké indexy Dow Jones a S&P 500 otočily počáteční ztrátovou seanci a uzavřely pondělí v nepatrném plusu. Naopak technologický Nasdaq ztrácel. Z jednotlivých sektorů se nedařilo energetickým společnostem, které táhla dolů klesající ropa. Klesaly i finanční společnosti v reakci na pokles amerických výnosů, v závěru seance však finanční sektor část ztrát umazal a odepsal pouze dvě desetiny procenta. Mírně v záporu uzavřel i sektor informačních technologií. Naopak se dařilo sektoru realit a telekomunikačním společnostem.

Z jednotlivých společností si z indexu S&P 500 nejhůře vedl Foot Locker (FL; -7,2 %), který tak rozšiřuje páteční výraznou ztrátu po neuspokojivých kvartálních výsledcích. Firma se tak dočkala několika snížených doporučení, přičemž například USB srazil cílovou cenu pro Foot Locker na 37 dolarů z předchozích 70 dolarů.

Podnikové zprávy

Čínská Great Wall má zájem o značku Jeep, Fiat Chrysler žádnou nabídku prozatím nepotvrdil

Filip Tvrdek
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Filip Tvrdek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.