Pondělí 02. srpna. Svátek má Gustav.

Denní report – pondělí 11.05.2020

11.05.2020 | 22:27 0 Komentářů

ČR: Pražská burza zahájila nový týden růstem, dařilo se Erste Bank (+4,59%), SRN: Frankfurtská burza zahájila týden poklesem, USA: Zámořské indexy končí smíšeně

Pražská burza

Popis trhu

Pražská burza i přes nepřiznivý vývoj na západoevropských trzích v úvodu nového týdne posílila a měřeno indexem PX přidala 0,52% na 885 bodů. Podporou byla dobrá výkonnost globálních akciových trhů v pátek, kdy byla naše burza uzavřena. Tahounem růstu se dnes stala Erste bank (537 Kč +4,59%), která doháněla páteční zisky na primárním trhu ve Vídni. Cme potom si polepšilo o 2% na 102 Kč a Stock Spirits se zvedl o 1,18% na 60 Kč. Čez denní zisky neudržel a nakonec stagnoval na 468 Kč. Naopak mírné ztráty registrovaly tuzemské banky a to Moneta Money Bank -0,60% na 50 Kč a Komerční banka -0,19% na 524 Kč. Pegas si pohoršil o -1,59% na 618 Kč a Vig ubral -0,77% na 517 Kč.

Podnikové zprávy

Dividenda ČEZ v roce 2020 a dalších letech (+komentáře analytika a aktivistického akcionáře)
Člen představenstva Monety Jan Novotný koupil její akcie za 896 tis. Kč
Deutsche Bank snižuje cílovou cenu pro Erste Group Bank na 22 EUR

Německo

Očekávané události

Popis trhu

Frankfurtská burza během pondělního obchodování oslabovala a pondělní seanci ukončila slabší o 0,80 %. Nejlépe si vedla společnost Wirecard (+8,16 %). Firma v pátek oznámila, že rozšiřuje svůj tým managementu za účelem opětovného získání důvěry investorů. Analytik banky Bank of Amerika uvedl, že trh by tuto novou skutečnost mohl přijmout pozitivně a chápat věc jako snahu Wirecardu být více transparentní. Následovala společnost Fresenius Medical Care (+1,67 %) a Fresenius SE (+0,85 %). Nejhůře se vedlo společnosti Heidelbergcement (-4,59 %) a Infineon Technologies (-2,99 %). Společnost Henkel AG po dnešních výsledcích skončila slabší o 2,36 %. Firma uvedla, že tržby v prvním čtvrtletí meziročně poklesly o 0,8 %. Tržby z domácích potřeb meziročně vzrostly o 5,5 % a z prádelních potřeb o 5,3 %. Společnost uvedla, že momentálně není schopna poskytnout realistický a spolehlivý výhled na další čtvrtletí.

USA

Hlavní zprávy

Makroekonomický výhled
Firemní výsledky pro tento týden: ČEZ, Stock, Kofola, O2, Wirecard, Deutsche Post

Očekávané události

Popis trhu

Minulý týden si široký index amerických akcií S&P 500 připsal 3,5%. I dnes to vypadá na zelené vykročení do nového týdne. Jak dokládá graf níže, index konstantně roste od začátku obchodování. Přispěly k tomu zprávy, že stát New Yrok se od 15.5. chystá otevřít některé části provincie. I nadále však samotné město New York dle slovy starosty DeBlasia zůstane v karanténě delší čas, minimálně do června.

Hlavním tahounem směrem vzhůru jsou akcie ze sektoru zdravotní péče. Následované sektorem IT, který táhne výrobce grafických karet NVidia (NVDA +3,46%), který je na historických maximech a přiblížil se tržní kapitalizaci 200 miliard dolarů. Nevede se sektoru základních materiálů, energetikám a finančním titulům.

Na korporátní úrovni vyčnívá skok ceny provozovatele sítě kin v USA i Evropě AMC Entertainment Group (AMC +39%) po zájmu Amazonu (AMZN +1,25%) o koupi celé firmy. Koronavirem těžce zkoušený sektor se nachází na dlouholetých minimech. AMC loni stálo 14 dolarů a před dnešním oznámením byla cena zhruba 4,1 dolaru.

Ropa oslabuje o 2,5%, zlato oslabuje o 0,3%, dolar je silnější o 0,35%.

Podnikové zprávy

Under Armour po výsledcích oslabuje o 9 %

Fio banka, a.s.
Prohlášení

Martin Varecha
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.