Úterý 03. srpna. Svátek má Miluše.

Denní report – pátek 19.08.2016

19.08.2016 | 18:44 0 Komentářů

ČR: Burza nenašla sílu k růstu ani v závěru, SRN: Německá burza ztrácela kvůli finančním titulům a automobilkám, USA: Americké trhy uzavřely na denních maximech

Pražská burza

Popis trhu

Pražská burza v závěru týdne ztrácela, index PX uzavíral níže -0,4% na hodnotě 847,6 bodů. Domácí trh tak završil nepovedený týden, kdy kromě včerejší stagnace pouze ztrácel. Aktivita se dnes oproti předchozím dnům uklidnila. Platilo to především o Komerční bance, jež dnes registrovala objem „pouze“ 100 mil. Kč. Titul během první části dne udržel úroveň 820 Kč a nakonec přidal +0,8% nad 830 Kč. Zde se začínají potvrzovat předpoklady, že KB by mohla mít nejhorší za sebou. ČEZ se nad 430 Kč objevil pouze v úvodu dne. Postupně se jeho kurz začal opět snižovat na závěrečných 423,10 Kč. Důvodem toho proč nenašel sílu k obratu, mohou být zprávy o posunutí termínu připojení bloků v JE Temelín. V dalších dnech tak uvidíme nakolik je toto v ceně akcií započítáno, jelikož titul oslabil od přelomu měsíce téměř -10%. Stabilní dnes byly bankovní tituly Erste (poblíž 658 Kč) či Moneta, jež se obchodovala na 76 Kč. Naopak v samotném závěru se propadla společnost O2 (-3%) pod 230 Kč. V červených číslech byla také pojišťovna VIG (-1,6%). Horší než očekávané výsledky přešel Philip Morris ČR bez aktivity, kurz oslabil pod 13000 Kč (-1,5%).

Podnikové zprávy

Fortuna údajně jedná o prodeji loterie

Philip Morris ČR: Tržby v 1H rostly ruku v ruce s cigaretovým trhem, čistý zisk mírně zklamal

Německo

Hlavní zprávy

Index DAX oslabil o 0,55 % na 10544,36 b.

Německému trhu se dnes příliš nedařilo, když největší ztráty zaznamenaly finanční tituly a automobilky, které mají významné zastoupení v indexu DAX. Deutsche Bank (DBK) odepsala 3,1 %, zatímco pojišťovna Allianz (ALV) ztratila 2,1 %. S poklesem cen elektřiny ztrácela i energetická společnost RWE (RWE; -2,9 %). V červených číslech uzavřela i automobilka BMW (BMW; -1,9 %).

Naopak se dařilo výrobci polovodičů Infineon (IFX; +1,5 %) a výrobci spotřebního zboží Henkel (HEN3; +0,9 %).

Očekávané události

Popis trhu

Podnikové zprávy

Volkswagen omezí výrobu kvůli sporu s dodavatelem

Šéf banky Monte Paschi vyšetřován kvůli podvodům v účetnictví

Ross Stores reportoval slušná čísla a mírně navýšil výhled pro zbytek roku

USA

Očekávané události

14:30 Index aktivity Chicago Fed (červenec): očekávání trhu: –, předchozí hodnota: 0,16

Popis trhu

Ačkoliv se americké banky obchodovaly v červených číslech, tak v závěru dokázaly ztráty smazat a uzavřít na kladných nulách. V příštím týdnu bude pozorně sledován projev šéfky FEDu Yelennové, která by měla nastínit budoucí vývoj úrokových sazeb. Růst úrokových sazeb pozitivně ovlivní bankovní sektor, nicméně ostatní sektory by raději slabší dolar, proto není zřejmé, jak bude trh reagovat na případný jestřábí tón. Pokud by Yellenová promluvila holubičím tónem, tak bude zajímavé sledovat hlavně americký dolar, protože ten již značně oslabil vůči hlavním měnám. Slabší dolar by mohl podpořit cenu ropy a energetický sektor a exportně zaměřené podniky.

Výrobce zemědělské techniky Deere dnes oznámil kvartální výsledky, které překonaly očekávání a zvýšil výhled (více zde). Akcie v reakci na výsledky a výhled posílily o více než 10 %.

Ropa WTI uzavřela o téměř 1 % výše na 48,5 dolaru za barel.

14:30 Index aktivity Chicago Fed (červenec): očekávání trhu: –, předchozí hodnota: 0,16

Podnikové zprávy

John Deere oznámil výsledky za Q3 fiskálního roku 2016

Harley-Davidson zaplatí 15 mil. USD za urovnání emisního sporu

Komodity

Plyn

Vysoké teploty v USA v letních měsících podporují vyšší ceny plynu

Ropa

Ropa v býčím pásmu: Vydrží růst?

Vojtěch Cinert
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Vojtěch Cinert
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.