Sobota 16. ledna. Svátek má Ctirad.

Denní report – pátek 10.11.2017

10.11.2017 | 22:04 0 Komentářů

ČR: Pražská burza v závěru týdne v zisku díky Čezu a Erste Bank, SRN: Německý DAX zakončil níže, USA: Americké indexy zakončily smíšeně, týdenní bilance záporná

Pražská burza

Popis trhu

Pražská burza rozšířila čtvrteční zisky a měřeno indexem PX posílila o dalších +0,30% na 1 063 bodů. Za celý týden si tak polepšila přes +1%. Dnes se stal tahounem růstu Čez, který stoupl o +0,96% na 483 Kč při nejvyšším denním objemu 234 mil. Kč a Erste Bank se ziskem +0,99% na 937 Kč. Dařilo se i akciím O2, které přidaly +0,60% na 266 Kč. Moneta Money Bank včera po výsledcích vzrostla téměř o 2,5% nicméně dnes mírně korigovala o -0,13%. Rovněž Fortuna mírně umazávala povýsledkové zisky, když odepsala -0,26% na 153 Kč. Komerční banka klesla o -0,32% na 922 Kč. Unipetrol dnes vytvořil nové historické maximum na hodnotě 389 Kč, nakonec však titul uzavřel stagnací na 385 Kč poté, co investoři přistoupili k výběru krátkodobých zisků.

Podnikové zprávy

ČEZ prodlužuje odstávku čtvrtého bloku jaderné elektrárny Dukovany
Sázková společnost Sazka zvažuje IPO v Londýně

Německo

Popis trhu

Index DAX odepsal 0,42 % na 13127,47 b.Na německé Xetře v závěru týdne prohloubila ztráty televizní ProSieben (PSM -3,1 %) po snížení doporučení od banky Kepler Cheuvreux. Níže zamířily také utility, RWE (RWE) a E.ON (EOAN). Na růstové straně byla Deutsche Bank (DBK) po zprávách o možném provedení IPO divize správy aktiv. Ztráty z předchozí seance korigoval Adidas (ADS) a mírně rostla také Lufthansa (LHA). Index Stoxx Europe 600 odepsal 0,35 %.

Podnikové zprávy

Deutsche Bank údajně najala poradce pro IPO své divize správy majetku
Allianz představil výsledky za 3Q a nové kolo zpětného odkupu akcií

USA

Hlavní zprávy

Index spotřebitelské důvěry University of Michigan (listopad – předběžný):
aktuální hodnota: 97,8 b.
očekávání trhu: 100,8 b.
předchozí hodnota: 100,7 b.

Očekávané události

20:00 Státní rozpočet (říjen): očekávání trhu: -$56,5 mld., předchozí hodnota: -$45,8 mld.

Popis trhu

Americké akcie zakončily týden smíšeně, index S&P 500 klesal druhý den za sebou. Z maxim trhy ustoupily již ve čtvrtek s představením republikánské daňové reformy, v červeném byl v pátek např. sektor energetiky z důvodu poklesu cen ropy, dále klesala zdravotní péče nebo utility. Oproti minulému pátku akcie mírně ztratily.

 Z konkrétních titulů se výrazněji dařilo mediální News Corp. (NWS) po výsledcích nebo  NVIDII (NVDA) a Time Warneru (TWX). Ve čtvrtek po uzavření trhu reportoval maloobchodní řetězec Nordstrom (JWN, -0,6 %) nebo Walt Disney (DIS +2,7 %).

Hlavním tématem druhé poloviny týdne se stala bezesporu očekávaná americká daňová reforma. Ta byla představena ve čtvrtek a trhy na ni reagovaly poklesem, investoři vnímali negativně zejména posun snížení korporátní daně až do roku 2019. Zůstává také obava ohledně konečného výsledku daňové popř. fiskální reformy Trumpovy administrativy. První jmenovaná je přitom jedním z hnacích motorů akciové rally v posledních měsících.

Investoři se také mohou začít připravovat na další zvyšování sazeb Fedem, to opodstatňují solidní makročísla (inflace, nezaměstnanost). Dluhopisové výnosy v pátek prudce rostly (10letý bond USA: 2,34 % -> 2,40 %) a na trhy se začíná pomalu vracet volatilita (index VIX je však stále nízko, uzavřel na 11,2 bodu).

Komodity v pátek klesaly, ropa a zlato -0,7 %, eurodolar výše o pětinu procenta.

Podnikové zprávy,

Nvidia představila výsledky za 3Q, které překonaly nejoptimističtější odhady díky hernímu trhu
Nordstrom reportoval za 3Q větší pokles porovnatelných tržeb než se čekalo
Walt Disney reportoval výsledky za 4Q pod odhady

Filip Tvrdek
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Filip Tvrdek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.