Pátek 07. května. Svátek má Stanislav.

Denní report – čtvrtek 31.12.2015

31.12.2015 | 23:16 0 Komentářů

ČR: BCPP zůstala uzavřena, RM-Systém ve zkráceném obchodování beze změny, SRN: DAX ve zkráceném obchodování na závěr roku oslabil, USA: Americké akcie končí dnešní seanci i celý rok v červených číslech

Pražská burza

Popis trhu

Pražská burza zůstala v poslední den roku 2015 uzavřena. RM-Systém (měřeno indexem RM online) ve zkráceném obchodování oslabil o nepatrných 0,01% na 2 081 bodů. Nedařilo se zejména Komerční bance (-0,4%), rostl naopak ČEZ (+0,3%).

Podnikové zprávy

Německo

Hlavní zprávy

Očekávané události

Popis trhu

Německý index DAX ve zkráceném obchodování v posledním dni letošního roku oslabil, pozitivní dojem z roku 2015 však již jeho dnešní propad zkazit nedokázal. V reakci na horší sentiment na světových trzích si dnes odepsal 1,08% a uzavřel na 10 743 bodech. Dnes se nedařilo zejména Bayeru BAYN -1,8%), Adidasu (ADS -1,7%) a Deutsche Telekomu (DTE -1,7%). Proti proudu se vydaly jen energetické společnosti (RWE +0,8%, EOAN +0,1%). Výraznější výprodeje se vyhnuly i Deutsche Boerse (DB1 -0,2%). Pohled na jeho roční výsledky je však zejména díky úspěšnému prvnímu kvartálu mnohem optimističtější. Index ziskem necelých 10% předčí většinu evropských trhů a výrazně překonává výkonnost zámořských indexů. Z jednotlivých titulů se dařilo zejména exportérům jako Adidasu (ADS +56% meziročně) nebo polovodičovému Infineonu (IFX +53% meziročně). Naopak Volkswagen (VOW3) v důsledku aféry dieselgate ztratil v porovnání s loňským Silvestrem cca čtvrtinu své hodnoty.

Podnikové zprávy

USA

Hlavní zprávy

Očekávané události

Popis trhu

Americké akcie zakončily díky poslední obchodní seanci rok 2015 v červených číslech. Index SP500 dnes ztratil 0,9%, za celý rok si odepsal o 0,2% více. DJIA dnes oslabil o 1,0%, kompozitní NASDAQ o 1,1%. Většinu ztrát měl v druhé polovině roku na svědomí energetický sektor, který se ocitl pod tlakem klesající ropy. V posledních dnech se však ocitly pod prodejním tlakem zejména technologie, tažené do hlubin oslabujícím Apple (AAPL dnes -1,9%). Kromě něj se dnes nedařilo např. polovodičovému Skyworks Solutions (SWKS – 3,0%), chemickému Mosaicu (MOS -2,7%) a internetovému Netflixu (NFLX -2,0%). Díky růstové korekci na ropě (+1,4%) posilovaly zejména energetické tituly (např. SWN +12,9%, RRC +7,3% nebo NRG +6,1%). Na komoditních trzích dnes na jedné straně vyčníval zemní plyn (+5,9%), který rostl díky předpovědi chladnějšího počasí a již zmiňovaná ropa. Oslabily naopak zemědělské plodiny (sója -0,7%, kukuřice -0,3%).

Podnikové zprávy

Daniel Marván
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Daniel Marván
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.