Čtvrtek 22. října. Svátek má Sabina.

Denní report – čtvrtek 22.02.2018

22.02.2018 | 22:32 0 Komentářů

ČR: Pražská burza mírně ztratila, SRN: Německá burza mírně klesla, USA: Index S&P mírně v plusu, Nasdaq klesl

Pražská burza

Popis trhu

Pražská burza zaznamenala ve čtvrtek mírnou ztrátu, index PX oslabil -0,26% na 1108 bodů. Největší aktivita byla ke spatření na Komerční bance (240 mil. Kč), která se i přes zvýšené doporučení obchodovala pouze pod 930 Kč (+0,2%). Akcie ČEZ na zprávu o schváleném prodeji bulharských aktiv příliš nereagovaly, kurz zůstal nedaleko 510 Kč (-0,1%). Dařilo se akciím Moneta, jež posílily nad 83 Kč (+1%). Rakouské finanční tituly ztrácely. Zatímco Erste pouze mírně na 995 Kč (-0,5%), tak pojišťovna VIG poklesla -2% na 690 Kč. V záporném teritoriu zakončila také mediální CETV (-1,3%). Ostatní tituly vykázaly pouze minimální změny.

Podnikové zprávy

Dozorčí rada ČEZ schválila plán na prodej bulharských aktiv

Německo

Popis trhu

Německé akcie byly po celý den dnešního obchodování výrazně v záporném teritoriu. Nepomohly  údaje o podnikatelském klimatu IFO, které vyšly pod očekávání. Až vzepětí v poslední hodině obchodování mírně vylepšilo výsledek a index DAX končí s malou ztrátou na 12 461, 91 bodech. Po výsledcích nejvíce klesal telekomunikační gigant Deutsche Telekom a ačkoliv navýšil dividendu, akcie klesla. Nevedelo se ani bance Deutsche Bank, která klesla pod 13,5 eura na 13,448. Naopak svými hospodářskými výsledky potěšila televizní skupina ProSieben, když nad očekávání navýšila příjem z reklam a oznámila i solidní start do roku 2018. Dobře se vedlo i utilitám, když EON a RWE připsali 2 resp. 1 procento.

Podnikové zprávy

Deutsche Telekom reportoval výsledky za 4Q a za FY 17, firma navýšila dividendu, akcie přesto -2,6 %

USA

Popis trhu

Včera ani v úterý akcie nedokázaly najít směr a nakonec obchodování skončilo v červených číslech. Dnes to od rána vypadalo lépe a  indexy S&P 500 a Dow Jones končili v kladném teritoriu. Výjimkou byl technologický index Nasdaq. Růsty vedly energetické tituly reagující na rostoucí cenu ropy. Kontrakt na ropu WTI posílil o 1,62% na 62,68 dolarů za barel. Dobře si vedly i realitní tituly a sektor základních materiálů. Naopak klesl sektor finančních titulů reagující na poklesy amerických dluhopisových výnosů. Z jednotlivých akcií  na tom po výsledcích byli nejhůře akcionáři firmy Stericycle, která se zabývá svozem a likvidací zdravotnického odpadu. Společnost reportovala špatné výsledky. Naopak velice dobré výsledky a naději pro celý sektor jsme četli od těžaře ropy a plynu Chesapeake Energy Corporation. Firma potýkající se dlouhodě s obrovskými dluhy a balancující na hraně existence dokázala překonat odhady analytiků a odrazila se od dlouholetých minim o 20% vzhůru.

Martin Varecha
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.