Pátek 24. září. Svátek má Jaromír.

Denní komentář k měnám z pohledu obchodníka

04.03.2011 | 17:48 0 Komentářů

Euro na konci týdne pokračovalo v růstu a dosáhlo magické hranice 1,40 dolaru za euro. Americké měně nepomohly ani údaje o zaměstnanosti, když přibylo 192 tisíc nových míst oproti očekávaným 196 tisícům. Nezaměstnanost poklesla na 8,9 % namísto očekávaných 9,1 %. Otázkou je, zda na tato mírně lepší data zareaguje FED svou rétorikou. To by mohlo dočasně vzít euru vítr plachet. Je docela možné, že očekávané zvednutí sazeb ze strany ECB v dubnu nakonec nepřijde a pokud se do té doby nějak razantně nevyřeší detaily Paktu stability a růstu, může se euro podívat opět níže.
Zajímavý byl vývoj na dolaru k jenu, který nekopíroval vývoj eura k dolaru a přestože prvně uvedený rostl, dolar k jenu také posiloval. Dolar k jenu vystoupal až na úroveň 83 jenů za dolar, pak ale opět oslabil pod otvírací úroveň na 82,30 jenů za dolar. Denní grafy tak ukazují poměrně velký obrat, takže pokud protneme dnešní minima, býčí scénář, který očekáváme, se nenaplní.
Bude důležité sledovat rétoriku FEDu, protože pokud se objeví jestřábí signál, tak se výprodeje dolaru minimálně zastaví.
Koruna k euru také posílila, a to až na 24,24 korun za euro, zavírala však kolem hranice 24,30 korun za euro.

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.