Pondělí 14. června. Svátek má Roland.

Delta potěšila investory svými slovy ohledně dalšího vývoje

12.12.2019 | 15:54 0 Komentářů

Delta potěšila investory svými slovy na meetingu, kde oznámila výši očekávaného očištěného zisku na akcii v příštím roce v rozmezí 6,75 USD až 7,75 USD.

 

 

Americký letecký dopravce Delta Airlines na svém meetingu pro investory potěšil svými slovy, když uvedl, že v příštím roce očekává očištěný zisk na akcii v rozmezí 6,75 USD až 7,75 USD. Dle průzkumu Bloombergu očekávají analytici v konsensu zisk na akcii na úrovni 7,06 USD. Meziroční nárůst tržeb se očekává od 4 % do 6 %.

Dle Delty stále roste poptávka ze strany cestujících, a to zejména na domácím trhu. V Latinské Americe se dopravci taktéž daří výborně, v Japonsku se dle slov generálního ředitele začínají objevovat příležitosti a vývoj v Evropě je spíše smíšený.

Společnost ponechala svůj výhled růstu nákladů po odečtení paliva ve výši 2 % až 3 % a její cíl je nepřekročit dvouprocentní hranici.

Jako rizika Delta jmenovala návrat Boeingu 737 Max do vzduchu a jeho následný vliv na ceny letů a jako druhý bod vytyčila prezidentské volby v USA.

Akcie Delta Airlines (DAL) posilují o 3,30 %.

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.