Neděle 23. ledna. Svátek má Zdeněk.

Delivery Hero přestane v Německu doručovat jídlo, zruší také podnikání v Japonsku

22.12.2021 | 12:56 0 Komentářů

Německá kurýrní společnost Delivery Hero oznámila plány na opuštění podnikání v oblasti doručování jídla na německém trhu a zároveň chystá odchod z japonského trhu.

Německá společnost přitom oznámila své plány k návratu na domácí trh v oblasti doručování jídla v tomto květnu, necelé tři roky poté, co prodala své lokální podnikání nizozemskému konkurentovi Just Eat Takeaway.com. V Japonsku začala společnost podnikat v září. Firma rozhodnutí o opuštění zmíněných trhů učinila v důsledku zvýšené konkurence, nedostatku řidičů a více atraktivním příležitostem v oblastech jako je rychlé doručování spotřebních výrobků.

V Německu tak Delivery Hero přestane podnikat v šesti městech, do kterých nedávno vstoupila a ponechá pouze malou část podnikání u sídla společnosti, která se bude soustředit na testování nových inovací, uvedl v interview pro Bloomberg CEO společnosti Niklas Oestberg. Japonská jednotka bude prodána nebo zrušena, dodal Oestberg. Dle prohlášení začne Delivery Hero s divesticí japonské části podnikání v prvním kvartálu roku 2022.

Analytička Miriam Adisa od Morgan Stanley komentuje zprávu jako nečekanou a pozitivní, jelikož opuštění ztrátových částí podnikání Delivery Hero navýší očištěný hrubý provozní zisk. Podobný pohled na oznámení společnost nesou také analytici z banky Citi.

Akcie Delivery Hero (DHER) rostou o 6,09 % na 97,88 EUR.

Zdroj: Bloomberg

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.