Neděle 24. ledna. Svátek má Milena.

DAX umazal většinu denních ztrát

17.01.2017 | 18:45 0 Komentářů

Index DAX uzavřel o 0,13 % níže na 11540 b.

Německé akcie dnes otevřely v záporu, index DAX kolem poledne ztrácel přes 1,1 %. Poté však většinu ztrát umazal a osciloval kolem nuly. V plusu však uzavřít nedokázal. Akcie aerolinky Lufthansa (LHA) s 4,3% ziskem výrazně outperformovaly trh po spekulacích, že o podíl ve společnosti jeví zájem aerolinky Etihad, se kterými Lufthansa na některých letech spolupracuje. Analytici jsou však spíše skeptičtí, i vzhledem k tomu, že Etihad je firma ze Spojených arabských emirátů, což by ztížilo právní aspekt transakce. Aerolinky část zisků odevzdaly po zprávě Reuters s odkazem na anonymní zdroj z firmy, podle kterého firmy spolu o podílu nejednají. Akcie dalších německých společností obchodovaly bez výraznějších změn, přes procento odepsal pouze HeidelbergCement (HEI; -1,3 %).

Index DAX -0,13 % na 11540 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Lufthansa (LHA) +4,3 % HeidelbergCement (HEI) -1,3 %
Linde (LIN) +0,4 % Vonovia (VNA) -0,9 %
BASF (BAS) +0,4 % Munich Re (MUV2) -0,7 %
E.ON (EOAN) +0,3 % Deutsche Bank (DBK) -0,7 %
Merck (MRK) +0,3 % Bayer (BAYN) -0,6 %

Zdroj: Bloomberg

AKCE: Do konce ledna vám odpustíme úroky za čerpání úvěru na obchodování v Německu. Obchodovat můžete až s 10x pákou, možnost spekulace na růst i na pokles.

AKCE: Do konce ledna vám odpustíme úroky za čerpání úvěru na obchodování v Německu. Obchodovat můžete až s 10x pákou, možnost spekulace na růst i na pokles. Více informací zde: http://bit.ly/Fio_akce

Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.