Pátek 22. ledna. Svátek má Slavomír.

DAX posílil o 1,62 %

05.02.2019 | 17:52 0 Komentářů

Německý DAX posílil o 1,62 %. V zelených číslech skončily téměř všechny společnosti obsažené v indexu. Wirecard AG se vzchopila ze silného oslabení v minulém týdnu a posílila o 7,0 %. V červených číslech se na konci dnešní obchodní seance ocitly pouze dvě společnosti, a to Infineon Technologies (-0,8 %) a ThyssenKrupp (-0,4 %).

Německý akciový index DAX posílil o 1,62 %. V zelených číslech skončily téměř všechny společnosti obsažené v indexu, s výjimkou Infineon Technologies, která odepsala 0,8 % a ThyssenKrupp, jež oslabila o 0,4 %.

Nejvíce dnes posílila společnost Wirecard AG, která připsala 7,0 %. Wirecard je mezi hlavními německými společnostmi dle analytiků považována za společnost s největší potenciální návratností. Wirecard je v čele tabulky společnosti v Německu, kterou sleduje Commerzbank AG. Tabulka ukazuje počet procent, o která společnost musí posílit, aby dosáhla průměrného dvanáctiměsíčního cenového cíle akciových analytiků sledovaných agenturou Bloomberg. Wirecard v minulém týdnu ztratila přibližně 35 % své hodnoty po zprávě z Financial Times ohledně podvodů. V pondělí akcie společnosti poskočily o 14 % po tom, co management společnosti na konferenci obvinění zamítl. Od té doby 15 analytiků sledovaných agenturou Bloomberg zopakovalo svá doporučení. Žádný z nich nesnížil svoji cílovou cenu. LBBW revidoval své doporučení na buy z původního hold. Akcie společnosti Merck pozitivně reagovaly na vývoj situace se společnosti GlaxoSmithKline a posílily o 3 %. Farmaceutická společnost GlaxoSmithKline zaplatí německé společnosti Merck KGaA až 3,7 miliardy EUR (4,2 miliardy USD), aby získala přístup k imunologicko-onkologické léčbě. Tu GlaxoSmithKline (výrobce léků) vnímá jako klíčovou při léčbě rakoviny v budoucnu. Spolupráce, která zahrnuje platbu předem ve výši 300 milionů EUR je posledním krokem současné CEO Emma Walmsley, který by měl společnosti pomoci ke změně postavení v onkologii. Společnost Siemens ukončila dnešní seanci silnější o 1,49 %. Evropská komise by ve středu měla zamítnout plánovanou fúzi společností Siemens a France´s Alstom. Obě společnosti tvrdily, že fúze by jim umožnila čelit zahraničním konkurentům jako je např. čínský výrobce železnic CRRC, která má téměř dvojnásobný obrat oproti navržené sloučené firmy, podle zveřejněných údajů. Nicméně komise EU vyjádřila obavy, že by nově vzniklá společnost nebyla dobrá pro konkurenční prostředí v Evropě.

Index DAX +1,62 % na 11357,17 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Wirecard AG (WDI) +7,0 % Infineon Technologies (IFX) -0,8 %
Fresenius Medical Care (FME) +3,7 % ThyssenKrupp (TKA) -0,4 %
Covestro (1COV) +3,7 % Deutsche Boerse (DB1) +0,2 %
Adidas (ADS) +3,1 % Vonovia (VNA) +0,4 %
Merck (MRK) +3,0 % Munich Re (MUV2) +0,5 %

 

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.