Středa 04. srpna. Svátek má Dominik.

Daniel Křetínský koupil 5% podíl amerického obchodního řetězce Macy’s

12.05.2020 | 15:02 0 Komentářů

Daniel Křetínský prostřednictvím Vesa Equity Investments koupil 5% podíl v americkém obchodním řetězci Macy’s a podle Bloombergu se tak zařadil mezi pět největších akcionářů.

Regulatorní hlášení

Regulatorní hlášení americké Komisi pro cenné papíry a burzu (SEC) bylo podáno 11. května a týká se nákupů mezi 14. dubnem a 1. květnem. Společnost Vesa Equity Investments podle něj koupila celkem přes 15,5 mil. akcií Macy’s.

„Reportující osoby koupily tyto cenné papíry pro strategické investiční účely. V závislosti na tržních podmínkách, pokračujícím vyhodnocování podnikání a vyhlídek emitenta a dalších faktorech mohou reportující osoby prodat nebo koupit další akcie emitenta. Reportující osoby se plánují zapojit do konstruktivních diskusí…“ uvádí Vesa v hlášení.

Vesa Equity Investments

Podle zprávy deníku E15 vedle Daniela Křetínského společnost Vesa Equity Investments ovládá také Patrik Tkáč a před týdnem oznámila koupi více než 5% akcií britské pošty Royal Mail.

Nedávné události Macy‘s

Společnost Macy’s minulý týden oznámila, že kvůli vlivu koronaviru na fungování společnosti odloží zveřejnění kvartálních výsledků a zaznamená odpis majetku v nezveřejněné výši.

V březnu její akcie vypadly z indexu S&P 500, v dubnu jí agentura Fitch snížila úvěrový rating do spekulativního pásma junk.

Akcie Macy’s (M) dnes v předburzovní fázi rostou o 1,5 % na 5,35 USD.

Zdroj: Bloomberg, SEC, E15

Jan Tománek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.