Pátek 25. září. Svátek má Zlata.

Další minoritní akcionář Unipetrolu, společnost Entris Equity, prodá svůj 3% podíl PKN Orlen

22.12.2017 | 14:06 0 Komentářů

Společnost Entris Equity dnes prostřednictvím M. Šnobra uvedla, že odprodá svůj 3% podíl polské PKN Orlen. Již ve středu informovala o záměru prodat 20% podíl společnost Paulinino.

Svůj podíl v petrochemické společnosti Unipetrol prodá polské PKN Orlen také další minoritní akcionář, společnost Entris Equity. V pátek to řekl poradce investiční skupiny J&T Michal Šnobr, který Entris přímo zastupuje. Entris přitom drží v Unipetrolu zhruba 3% podíl. „S ohledem na publikovaný záměr společnosti Paulinino přijmout veřejný návrh PKN Orlen, bude majoritní akcionář v pozici, kdy bude mít dostatečný podíl na hlasovacích právech, aby prosadil a realizoval deklarovaný záměr vyřadit akcie Unipetrolu z veřejného trhu, a to bez ohledu na postoj zbývajících minoritních akcionářů, uvedl k rozhodnutí o prodeji 3% podílu M. Šnobr. Posléze dodal, že se dle něho jedná o vhodnou příležitost k realizaci investic v Unipetrolu, o čemž vypovídá aktuální vývoj energetických komodit a rafinérksých marží. Dle Šnobra lze za atraktivnější investiční oblast považovat elektroenergetický sektor.

Již ve středu oznámil prodej akcií největší minoritní akcionář, kterým je společnost Paulinino, držící cca 20 %. Nabídka k odkupu ze strany PKN Orlen přišla v minulém týdnu, polská společnost chce navýšit svůj podíl ze současných 63 % na minimálně 90 %.

Akcie Unipetrolu dnes na pražské burze mírně klesají (-0,27 %) na 375,60 Kč za kus.

 

Zdroj: ČTK

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.