Sobota 19. září. Svátek má Zita.

Daimler a čínská Geely budou spolupracovat na výrobě vozů Smart

28.03.2019 | 09:59 0 Komentářů

Německá automobilka se spojuje s hongkongskou Geely, aby spolupracovaly na výrobě vozů Smart. Výroba ve Francii zůstane zachována a výroba v Číně značce umožní lepší přístup na světové trhy.

Smart ForFour ForTwo 2014; Autor: [Robert Basic]

Mercedes-Benz, majitel společnosti Daimler a čínský Geely oznámili vytvoření nového společného podniku k výrobě elektrických vozů Smart v Číně a jejich následnému prodeji na světové trhy.

Obě skupiny uvedly, že další generace vozů Smart bude vyrobena v roce 2022, s cílem udělat ze ztrátové značky Smart „průkopníka městské mobility“. Dieter Zetsche, CEO společnosti Daimler, uvedl, že výroba ve francouzském městě Hambach bude pokračovat ve výrobě elektických vozů Smart, a tak pracovní místa nebudou redukována, ale nová výroba v Číně značce umožní expanzi.

Daimler slíbil investovat 500 mil. euro do výroby v Hambachu, které bude také novým domovním městem pro auto značky Mercedes-Benz pod jeho pod značkou „EQ“. Dle úterních zpráv se zdálo, že Geely se blížil k dohodě o koupi 50% podílu ve Smartu, což by mohlo pomoci automobilové značce, aby se po 21 ztrátových letech stala ziskovou.

Zdroj: The Financial Times

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.