Úterý 18. května. Svátek má Nataša.

Daily: Akcie včera korigovaly dřívější růst. Sentiment zatím ale stále pozitivní

22.09.2009 | 08:24 0 Komentářů

Pondělní seance se nesla tradičně spíše v klidnějším duchu, když na řadu nepřišly jak z Evropy, tak ze Spojených států žádná ekonomická data, která by měla potenciál jakkoli výrazně ovlivnit situaci na finančních trzích. Ty budou zveřejněny až v nadcházejících dnech a tak pondělku využili obchodníci k výběru dřívějších zisků, které si akcie připsaly v minulých týdnech. V Evropě se proto indexy dostaly pod prodejní tlak, který byl nejsilnější na akciích finančních institucí. Zatímco německý index DAX včera ztratil 0,62%, britský FTSE100 se propadnul o 0,74%, k čemuž značnou měrou přispěly i akcie banky Royal Bank of Scotland, které odepsaly 5,15% ze své páteční zavírací hodnoty. Obchodníci totiž reagovali na zprávu ohledně zamýšlené nové emise akcií stávajícím akcionářům, a to až ve výši 4 mld. liber.

Pod prodejní tlak se včera v průběhu odpolední seance dostaly také akcie ve Spojených státech. Index Dow Jones jen během včerejška ztratil 0,42% a uzavřel na hodnotě 9778b. O 0,34% na 1064b. se pak v pondělí snížila hodnota indexu S&P500. Dluhopisy si včera prošly klidnou obchodní seancí. Výnos z amerických desetiletých T-Notes sice opět rostl, tentokrát ale pouze o 1,7bsp. na 3,482%. V případě dvouletých splatností pak zůstal téměř beze změny na 0,988%.

Ani ranní Asie dnes příliš zajímavého nepřinesla. V Japonsku byly z důvodu svátku trhy uzavřeny a žádná zajímavější data na řadu nepřišla. V Hong Kongu se však akcie dokázaly dostat do zelených čísel, zatímco v Číně opět mírně ztrácely.

Více z dnešního Daily naleznete na našich stránkách ZDE…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.