Čtvrtek 24. června. Svátek má Jan.

D. Trump mírní slova o případném omezení investic firem s čínským kapitálem v USA a kontrole exportu

27.06.2018 | 10:21 0 Komentářů

D. Trump včera zmírnil slova o případném omezení investic firem s čínským kapitálem v USA a kontrole exportu ve snaze zabránit ukradení amerického know – how.

Zdroj: Gage Skidmore via Wiki Commons

Mírnější tón

Americký prezident Donald Trump zmírnil tón, kterým hovoří o plánovaném úsilí o omezení investic čínských společností (resp. společností s min. 25% podílem čínského kapitálu – viz info WSJ) ve Spojených státech. Trump řekl, že jeho administrativa by mohla od avizovaných plánů na zavedení limitů na čínské investice do amerických technologických firem odstoupit. V návaznosti na to americký prezident změkčoval i prohlášení ohledně posílení kontroly vývozu, aby se zabraňovalo dodávkám technologií do Číny.

Slova ministra financí

Již před několika dny americký ministr financí Steven Mnuchin označil informace od médií ohledně připravovaných limitech na čínské investice za fake news. Podle něho by limity neměly platit jen na Čínu, ale na veškeré země, které mají v úmyslu ukrást americké know – how.

Donald Trump tato slova pronesl během včerejší schůzky se zákonodárci. Při schůzce nechal mimo zprávy o investičních restrikcích a navrhl, aby prezidentova administrativa zmiňované návrhy prováděla skrze Výbor pro zahraniční investice v USA (CFIUS).

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.