Sobota 19. září. Svátek má Zita.

„Cukrová daň“ ve velké Británii tlačí na marže výrobců slazených nápojů

26.03.2019 | 10:56 0 Komentářů

„Cukrová daň“ ve Velké Británii tlačí na marže výrobců slazených nápojů. Její výče může dosáhnout až 24 pencí na jeden litr nápoje.

Logo Fever-Tree; Zdroj: [Fever-Tree]

Zavedení „cukrové daně“ ve Velké Británii vyvíjí tlak na marže výrobce toniku Fever-Tree, i přestože jeho tržby stále rostou.

Společnost, která se vezla na vlně rostoucího zájmu o speciální giny, zaznamenala v roce 2018 pokles hrubé marže na 51,8 % v roce 2018 z předchozích 53,5 % v roce 2017.

Daň z výroby nealkoholických nápojů, která byla zavedena vládou UK v dubnu 2018, přidává poplatek až 24 pencí na jeden litr nápoje v závislosti na obsahu cukru. Rostoucí ceny skla také přispěly k větším tlakům na marže společnosti.

Tržby společnosti vzrostly o 40 % na 237,4mil. liber s tím, jak firma expandovala na území Velké Británie a v zahraničí. Zisk před zdaněním dosáhl výše 75,6 mil. liber a meziročně tak vzrostl o 35 %.

CEO společnosti, Tim Warrillow, uvedl, že rok 2018 byl pro Fever-Tree velmi významným. Ve Velké Británii firma posílila svoji pozici předního výrobce tohoto typu nápojů. Ve Spojených státech společnost úspěšně založila vlastní provoz a podnik výrazně pokročil ve svém působení ve více evropských regionech. „Jako přední světová značka s posilující globální distribuční sítí jsme skvěle připravení využít příležitosti nabízející se v mezinárodním obchodě s tím, jak obliba po tomto typu nápoji celosvětově stoupá,“ dodal na závěr.

 

Zdroj: The Financial Times

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.